Rada Warszawy przyznała wczoraj środki na plac zabaw na placu Baśniowym. Po latach zostanie też wybudowany brakujący fragment chodnika na ulicy Kurhan.
1️⃣️ Przebudowa placu zabaw to inicjatywa matek pod hasłem Kolorowa Baśniowa. W zeszłym roku odbyły się konsultacje społeczne i powstała koncepcja przebudowy tego miejsca. Koncepcja zakłada stworzenie placu zabaw, na którym znajdują się trzy strefy dla poszczególnych grup wiekowych:
• Magiczne Miasteczko (dla najmłodszych dzieci),
• Wyspa Odkrywców (dla dzieci od 3 do 6 lat),
• Tajemniczy Las (dla dzieci od 7 do 13 lat).
Uważamy, że to wspaniała inicjatywa, która zasługuje na realizację. W przyszłym roku mieszkańcy doczekają się w tym miejscu nowoczesnej przestrzeni dla dzieci. (Raport z konsultacji: bit.ly/32gzd7k i koncepcja: bit.ly/2UfrVh1).
2️⃣️ Druga inwestycja to budowa brakującego fragmentu chodnika na ulicy Kurhan. To ruchliwa trasa, łącząca osiedla w rejonie parku Szczęśliwickiego z Alejami Jerozolimskimi przy Blue City. Od wielu lat mieszkańcy muszą tu parę razy przekraczać jezdnię, w tę i z powrotem, gdyż w połowie drogi chodnik się urywa i kończy ogrodzeniem prywatnej posesji. Osoby niepełnosprawne muszą poruszać się w tym miejscu po ulicy, między samochodami, gdyż chodnik po przeciwnej stronie ulicy jest tak wąski, że nie jest w stanie zmieścić wózka.
Już od kilku lat podejmujemy zabiegi w tej sprawie (m.in nasz radny Łukasz Gawryś wraz z mieszkańcami składał petycję), która tylko na pozór wydaje się błaha. Problemem jest nie sama budowa, ale wykup gruntów, które są obecnie w rękach prywatnych. Liczymy, że dzięki przyznanym środkom już w przyszłym roku ulica ta będzie miała normalny chodnik, a piesi nie będą narażeni na niebezpieczeństwo i niewygodę. (Więcej o sprawie chodnika przy ul. Kurhan w naszym poście z 2015 roku: bit.ly/2Ug3LmF).
❗ Środki na obie inwestycje wygospodarował zarząd dzielnicy dzięki racjonalizacji kosztów związanych z przenosinami kupców z bazarku przemysłowego przy Banacha na targowisko przy Skorochód-Majewskiego. W poprzedniej kadencji planowano wydać 4 mln zł na modernizację tego już urządzonego terenu (był tam bazarek w czasie budowy hali Zieleniak), który ma służyć do celów handlowych tylko tymczasowo, przez najbliższych parę lat. W skromnym budżecie inwestycyjnym Ochoty była to zaskakująco wysoka kwota. Na szczęście obecnemu zarządowi dzielnicy udało się dokonać zmian oszczędniej, a pozostałe środki można było przeznaczyć na inne cele. Gratulujemy Maria Środoń, Katarzyna Łęgiewicz i Ewa Kacprzak-Szymańska !
Dziękujemy radnym miejskim Jarosław Szostakowski oraz Ewa Malinowska-Grupińska za wsparcie starań Zarządu Dzielnicy w Radzie Warszawy.