Wczoraj zakończyło się zgłaszanie projektów. W naszej dzielnicy złożono 67 różnych pomysłów (choć dojdą jeszcze projekty składane na papierze). Sporo z nich sami zgłosiliśmy albo zrobili to nasi sympatycy. Warto przyjrzeć się, na co prawdopodobnie będziemy mieli szansę głosować w tym roku.
Jacek Migdal oraz nasz radny Łukasz Gawryś złożyli projekt „Wały ziemne wyciszające w Parku Zachodnim”, które mają na celu oddzielić niedawno otwarty park w naszej dzielnicy od hałasu Alej Jerozolimskich. Bliżej rejonu Włodarzewskiej proponują „Boisko do mini piłki nożnej przy pętli autobusowej” oraz „Nowe zabawki w Parku Szczęśliwickim”. Dzięki nim wymienione zostałyby urządzenia na placach zabaw oraz powstałoby boisko do gry w piłkę nożną dla dzieci. Żeby wygodniej dało się dotrzeć w te miejsca zgłoszony został projekt „Wygodne dojście do parku – remont chodnika na ul. Szczęśliwickiej”
.Piotrek Rosół zgłosił projekt „Skwerek przy Kopińskiej”. Ma on na celu uporządkowanie terenu istniejącego skwerku znajdującego się na rogu ulic Kopińskiej (tzw. małej) oraz Szczęśliwickiej, czyli od strony APS-u. Dzięki temu powstanie tam chodnik w miejscu przedeptu, żywopłot, ławki, kosze oraz nowe nasadzenia zieleni na tym terenie.
Zielone projekty zgłosił Jacek Grajewski proponując „120 drzew dla Ochoty – wraz z 3 letnią pielęgnacją” oraz „Krzewy i trawy ozdobne dla Ochoty – nowe nasadzenia na terenie całej dzielnicy”. Chce też poprawić jakość przestrzeni publicznej w swojej okolicy poprzez „Nowe kosze na śmieci na ulicy Włodarzewskiej – uzupełnienie i ujednolicenie koszy na śmieci wraz z ich opróżnianiem – żeliwne, funkcjonalne i estetyczne”.Remigiusz Sosnowski chce zamienić prawie 2000 metrów kwadratowych betonu w naszej dzielnicy na zieleń. Projekt „Zazielenienie niepotrzebnie zabetonowanych powierzchni na ulicach Ochoty” został złożony drogą papierową i niedługo powinien pojawić się w systemie.
Tegorocznym rekordzistą jest z pewnością Rafał Trochimczuk, który zgłosił aż 10 projektów. Między innymi „Bezpieczne przejście dla pieszych na Włodarzewskiej róg Grójeckiej”, „Rewitalizacja ochockiego podwórka: Dickensa – Trzech Budrysów – Szczęśliwicka – Opaczewska”, „Rowerem przez Bohaterów Września – ścieżka rowerowa” czy „Zmień klepisko na chodnik na ul. Pawińskiego”.
Wszystkie ochockie projekty można zobaczyć tutaj: bit.ly/3cct0Bp.
Także niektóre projekty ogólnomiejskie mają ochockie fragmenty. Tegoroczne projekty rowerowych społeczników to „Uzupełnienie sieci dróg rowerowych”, „Nowe drogi dla rowerów” oraz „Wygodne drogi dla rowerów”. Zakładają one:
Budowę drogi dla rowerów na Grzymały-Sokołowskiego, Prymasa Tysiąclecia (dojazdy do wiaduktu autobusowego nad Prymasa) oraz Chałubińskiego (odc. Nowogrodzka – Wawelska)
Wyznaczenie ciągu pieszo-rowerowego na ul. Wawelskiej
Modernizację dróg rowerowych (tj. wymianę kostki na asfalt) w Alejach Jerozolimskich (odc. Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grzymały-Sokołowskiego) oraz na po obu stronach na odc. Śmigłowca–Popularna.
Teraz projekty zostaną poddane weryfikacji, więc trzeba się liczyć z tym, że część z nich odpadnie i liczba projektów poddanych głosowaniu się zmniejszy. Samo głosowanie odbędzie się w czerwcu.