//Czy będą zmiany na placu Zawiszy? Co z drugą nitką Alej Jerozolimskich?

Czy będą zmiany na placu Zawiszy? Co z drugą nitką Alej Jerozolimskich?

Rozpoczęły się konsultacje społeczne miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu pl. Zawiszy. To pierwszy etap prac nad planem. Nie ma jeszcze projektu – na razie mieszkańcy mogą składać wnioski do planu, czyli określać, w jaki sposób ta okolica ma być w przyszłości zagospodarowana. Będzie to dla urbanistów wkład do przygotowania projektu planu.

Spotkania w punktach konsultacyjnych odbędą się:

 we wtorek, 4 grudnia, w godz. 10:00–18:00 w Urzędzie Dzielnicy Ochota przy ul. Grójeckiej 17a;
 w środę, 5 grudnia, w godz. 10:00–14:00 w okolicy wejścia do stacji WKD w pobliżu skrzyżowania Al. Jerozolimskich z ul. Towarową;
 w sobotę, 8 grudnia, w godz. 11:00–15:00 w okolicy wejścia do stacji WKD w pobliżu skrzyżowania Al. Jerozolimskich z ul. Towarową;
we wtorek, 11 grudnia, w godz. 10:00–18:00 w Urzędzie Dzielnicy Ochota przy ul. Grójeckiej 17a.

Najważniejsze są jednak warsztaty – w środę, 5 grudnia, w godz. 17:30–20:00 w Szkoła Podstawowa nr 97 przy ul. Spiskiej 1.

Do 9 stycznia 2019 roku można również wypełnić ankietę on-line, a także złożyć formalne wnioski do planu (podpisane i wysłane/złożone do Biura Architektury UM), link tu: http://architektura.um.warszawa.pl/…/jaki-plan-miejscowy-dl….

Zachęcamy do udziału zwłaszcza mieszkańców domów przy ulicach Tarczyńskiej, Raszyńskiej, Dalekiej oraz w kwartale Spiska–Grójecka–Al.Jerozolimskie.

(Fot. Piotr Panek, CC BY-SA 3.0)