//Dlaczego dzielnica Ochota realizuje tak mało inicjatyw lokalnych?

Dlaczego dzielnica Ochota realizuje tak mało inicjatyw lokalnych?


Według sprawozdania Centrum Komunikacji Społecznej w 2016 r na Ochocie zrealizowano tylko 1 inicjatywę lokalną. Nie lepiej było w latach 2014- 2016, na Ochocie w tym czasie przeprowadzono wyłącznie 3 inicjatywy.

W 2016 r. w ramach inicjatywy lokalnej został złożony wniosek przez przedstawicieli Ochocian o nasadzenie cebul kwiatowych w Parku Wielkopolski. Projekt zyskał akceptację konserwatora i Centrum Komunikacji Społecznej ale poległ w dzielnicy bowiem burmistrz nie był w stanie wydać na czas zgody. Sprawa przeciągnęła się do pierwszych mrozów, gdy sadzenie cebul było już niemożliwe. Mamy nadzieję, że to chwilowa niemoc zarządu dzielnicy i że wnioski będą rozpatrywane wyłącznie w zakresie merytorycznym. Należy przypomnieć, że swego czasu to właśnie zarząd dzielnicy intensywnie namawiał mieszkańców do korzystania z inicjatywy lokalnej i wskazywał, że to doskonałe narzędzie, żeby zazieleniać podwórka, organizować imprezy sąsiedzkie.
Jeśli chcecie zmian w najbliższej przestrzeni to inicjatywa lokalna jest na to doskonałym narzędziem. I są dzielnice, którym dzięki temu wiele udaje się zdziałać. Więcej informacji na stronie: http://www.inicjatywa.um.warszawa.pl/lokalna

Zdjęcia: Centrum Komunikacji Społecznej.