//Maria Środoń kandydatką Stowarzyszenia Ochocianie do Rady Warszawy!

Maria Środoń kandydatką Stowarzyszenia Ochocianie do Rady Warszawy!

𝗟𝗶𝗱𝗲𝗿𝗸𝗮 𝗻𝗮𝘀𝘇𝗲𝗴𝗼 𝗦𝘁𝗼𝘄𝗮𝗿𝘇𝘆𝘀𝘇𝗲𝗻𝗶𝗮 startuje z numerem 1, jako kandydatka niezależna, na liście Trzeciej Drogi (Polska 2050) do rady miasta.

Jeśli szukacie kandydatki, która ma zarówno wiedzę teoretyczną, jak i doświadczenie zarządzania miastem, to zagłosujcie na Marię (zwaną przez wszystkich Maryjką)!

Maria jest doktorem socjologii, wykładowczynią na Uniwersytecie Warszawskim, wykłada przedmioty z zakresu socjologii miasta.

Od 17 lat prowadzi 𝗦𝘁𝗼𝘄𝗮𝗿𝘇𝘆𝘀𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲 𝗢𝗰𝗵𝗼𝗰𝗶𝗮𝗻𝗶𝗲, w ramach którego zgłaszała projekty do budżetu obywatelskiego, przeprowadzała inicjatywy lokalne, wnioski o konsultacje społeczne, współprojektowała proces konsultacji Pola Mokotowskiego. Jest też współorganizatorką kultowych pikników Ochocian.

Maryjka w latach 2018–2021 była wiceburmistrzynią Ochoty, odpowiadała w tym czasie za inwestycje, dokończyła m.in. stojącą budowę parku Pięciu Sióstr. Więcej o jej działaniach jako wiceburmistrzyni możecie przeczytać w tym poście.

Priorytety? Zieleń, transport publiczny, głos dla mieszkańców, dobrze zaplanowane miasto. 𝗠𝗮𝗿𝗶𝗮 𝘄 𝗿𝗮𝗱𝘇𝗶𝗲 𝗺𝗶𝗮𝘀𝘁𝗮 𝘁𝗼 𝘄𝘀𝗽𝗮𝗿𝗰𝗶𝗲 𝗱𝗹𝗮 𝗸𝗮𝗻𝗱𝘆𝗱𝗮𝘁ó𝘄 𝗦𝘁𝗼𝘄𝗮𝗿𝘇𝘆𝘀𝘇𝗲𝗻𝗶𝗮 𝗱𝗼 𝗿𝗮𝗱𝘆 𝗱𝘇𝗶𝗲𝗹𝗻𝗶𝗰𝘆 𝗶 𝗽𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺𝘂 dla Ochoty, który zamierzają realizować (program dostępny tutaj).

𝗭𝗮𝗴ł𝗼𝘀𝘂𝗷𝗰𝗶𝗲 𝗻𝗮 𝗠𝗮𝗿𝗶ę Środoń!