//Jaka władza na Ochocie?

Jaka władza na Ochocie?

𝗗𝘇𝗶𝗲𝗹𝗻𝗶𝗰𝗲 𝘄 𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝗮𝘄𝗶𝗲 𝗺𝗮𝗷𝗮̨ 𝘀𝘄𝗼𝗷𝗲 𝘄ł𝗮𝗱𝘇𝗲. W każdych wyborach wyłaniani są radni, którzy następnie wybierają burmistrzów i wiceburmistrzów. Obecnie 𝗻𝗮 𝗢𝗰𝗵𝗼𝗰𝗶𝗲 𝗿𝘇𝗮̨𝗱𝘇𝗶 𝗸𝗼𝗮𝗹𝗶𝗰𝗷𝗮 𝘂𝗴𝗿𝘂𝗽𝗼𝘄𝗮ń: Prawo i Sprawiedliwość oraz Zawsze z Ochotą. Te ugrupowania nie wygrały wyborów w 2018 roku. Jednak 𝗻𝗮 𝘀𝗸𝘂𝘁𝗲𝗸 𝘇𝗺𝗶𝗮𝗻𝘆 𝗯𝗮𝗿𝘄 𝗸𝗹𝘂𝗯𝗼𝘄𝘆𝗰𝗵 𝗱𝘄ó𝗰𝗵 𝗿𝗮𝗱𝗻𝘆𝗰𝗵 𝗞𝗼𝗮𝗹𝗶𝗰𝗷𝗶 𝗢𝗯𝘆𝘄𝗮𝘁𝗲𝗹𝘀𝗸𝗶𝗲𝗷, zyskały w połowie kadencji większość i od trzech lat rządzą Ochotą. Czy ten stan się utrzyma? O tym zadecydują wybory w najbliższą niedzielę. Z kogo mogą wybierać mieszkańcy? Do lokalnego samorządu 𝘀𝘁𝗮𝗿𝘁𝘂𝗷𝗲 𝗽𝗶𝗲̨𝗰́ 𝗸𝗼𝗺𝗶𝘁𝗲𝘁ó𝘄.

Trzy z nich to ogólnopolskie partie polityczne: 𝐊𝐨𝐚𝐥𝐢𝐜𝐣𝐚 𝐎𝐛𝐲𝐰𝐚𝐭𝐞𝐥𝐬𝐤𝐚 – tradycyjnie silna na Ochocie, choć w ostatnim czasie osłabiona woltą swoich radnych, które doprowadziły do rządów PiS-u i Zawsze z Ochotą. 𝐏𝐫𝐚𝐰𝐨 𝐢 𝐒𝐩𝐫𝐚𝐰𝐢𝐞𝐝𝐥𝐢𝐰𝐨𝐬́𝐜́, które od dwóch lat dzierży odpowiedzialność za naszą dzielnicę po latach spędzonych w opozycji. Trzecim z nich jest 𝐋𝐞𝐰𝐢𝐜𝐚, która zniknęła z naszej dzielnicy w ostatnich wyborach i na nowo próbuje swoich sił.

Kolejnym komitetem są 𝐎𝐜𝐡𝐨𝐜𝐢𝐚𝐧𝐢𝐞 + 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐚 𝟐𝟎𝟓𝟎, czyli komitet naszego stowarzyszenia, którego reklamować nie musimy. Weszliśmy w koalicję z ugrupowaniem Szymona Hołowni, gdyż dzięki temu mamy możliwość wystawienia swojej kandydatki także do rady miasta. Jest nią Maria Środoń, liderka naszego stowarzyszenia i wiceburmistrzyni w latach 2018–21 (nr 1 na liście Trzeciej Drogi).

Ostatnim ugrupowaniem jest komitet 𝐙𝐚𝐰𝐬𝐳𝐞 𝐳 𝐎𝐜𝐡𝐨𝐭𝐚̨. Jej niekwestionowanym liderem (i wiceburmistrzem) jest Grzegorz Wysocki, który obecnie startuje z ramienia 𝗞𝗼𝗻𝗳𝗲𝗱𝗲𝗿𝗮𝗰𝗷𝗶 𝗶 𝗕𝗲𝘇𝗽𝗮𝗿𝘁𝘆𝗷𝗻𝘆𝗰𝗵 𝗦𝗮𝗺𝗼𝗿𝘇𝗮̨𝗱𝗼𝘄𝗰ó𝘄 z okręgu radomskiego do sejmiku Mazowsza. Ważną rolę pełni też Dorota Stegienka, wieloletnia radna SLD, obecnie burmistrz, działająca jednocześnie w organizacji aktywistów autkowych związanych z Konfederacją.

Wybierajcie mądrze!