//Rada dzielnicy nie zgodziła się poprzeć budowy hali na Skrze!

Rada dzielnicy nie zgodziła się poprzeć budowy hali na Skrze!

Wczoraj na sesji Rady Dzielnicy Ochota dyskutowano nad propozycją, aby dzielnica poparła budowę przez władze miasta hali sportowej na Skrze. Takie stanowisko zgłosił klub radnych Zawsze z Ochotą, czyli środowisko burmistrz Doroty Stegienki i wiceburmistrza Grzegorza Wysockiego.

Planowana przez władze miasta hala ma być znacząco większa od Torwaru. Torwar mieści 4,8 tys. widzów, a hala na Skrze jest planowana na min. 6-7 tys. osób. Zbudowanych ma zostać do niej zaledwie 100 miejsc parkingowych. W hali, oprócz meczy koszykówki, mają odbywać się także koncerty. (Według planów miasta ma ona służyć przede wszystkim jako hala „domowa” dla klubu Legia Kosz). Więcej: bit.ly/skra-hala.

Na sesję przyszło parudziesięciu mieszkańców. Przekonywali radnych, że presja tego obiektu na Starą Ochotę, Rakowiec, bliski Mokotów i Pole Mokotowskie będzie ogromna i zmieni całkowicie charakter tego rejonu miasta. Podobne argumenty przedstawiali przedstawiciele Ochocian: nasz radny Aleksander Kopiński oraz była wiceburmistrz z Ochocian Maryjka Środoń.

Ostatecznie pomysł poparcia hali nie znalazł uznania w Radzie Dzielnicy. Tylko 6 osób było za stanowiskiem, natomiast 6 było przeciwko i 6 się wstrzymało:

🔘 radni PO 𝗻𝗶𝗲 𝗽𝗿𝘇𝘆𝘀𝘇𝗹𝗶 na radę,

🔘 radni Ochocian zagłosowali 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗰𝗶𝘄 stanowisku,

🔘 dwoje radnych Nowoczesnej zagłosowało 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗰𝗶𝘄 stanowisku, a jeden 𝘄𝘀𝘁𝗿𝘇𝘆𝗺𝗮ł 𝘀𝗶𝗲̨ od głosu,

🔘 radni PiS 𝘄𝘀𝘁𝗿𝘇𝘆𝗺𝗮𝗹𝗶 𝘀𝗶𝗲̨ od głosu,

🔘 radni Zawsze z Ochotą jako jedyni 𝗽𝗼𝗽𝗮𝗿𝗹𝗶 budowę hali.

Na zdjęciu w komentarzu możecie zobaczyć, jak głosowali poszczególni radni. Warto to głosowanie przeanalizować i zapamiętać nazwiska, bo pokazuje, kto w radzie reprezentuje interesy mieszkańców, a komu bliższy jest sportowy biznes. 𝗗𝘇𝗶𝗲̨𝗸𝘂𝗷𝗲𝗺𝘆 𝘀𝘇𝗰𝘇𝗲𝗴𝗼́𝗹𝗻𝗶𝗲 𝗿𝗮𝗱𝗻𝘆𝗺, którzy wspólnie z Ochocianami zagłosowali przeciwko temu stanowisku (Tomek Fazan, Agata Solecka, Anita Szymańska).

Brak poparcia Rady Dzielnicy Ochota dla budowy hali na Skrze jest mocnym sygnałem, jak bardzo kontrowersyjna jest ta inwestycja. Liczymy, że władze miasta zgodzą się na konsultacje społeczne w sprawie sposobu zagospodarowania Skry. (𝗪𝗰𝗶𝗮̨𝘇̇ 𝘇𝗯𝗶𝗲𝗿𝗮𝗺𝘆 𝗽𝗼𝗱𝗽𝗶𝘀𝘆 mieszkańców pod wnioskiem w tej sprawie – bit.ly/skra-konsult).

Uważamy, że na Skrze można połączyć istniejącą zieleń, sport inkluzywny (amatorski i rekreacyjny) ze sportem ekskluzywnym (wyczynowym).

TAGS: