//Nareszcie jest przetarg na przebudowę skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką!

Nareszcie jest przetarg na przebudowę skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką!

Z kilkudniowym poślizgiem względem planu zamówień doczekaliśmy się wreszcie dobrej wiadomości: Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowychogłosił właśnie przetarg na przebudowę jednego z najniebezpieczniejszych miejsc na Ochocie, czyli skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką.

Jak to możliwe, skoro nadal brak finansowania tej inwestycji? Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, po otwarciu ofert, gdy znana będzie potrzebna dokładna kwota, rada miasta ma w końcu przyznać brakujące środki na ten cel podczas najbliższej sesji. Podobny zabieg wykonał ostatnio z sukcesemZarząd Dróg Miejskich Warszawa przy przetargu na przebudowę skrzyżowania Batorego z Niepodległości.

Liczymy więc, że i tym razem się to uda, a wieloletnie apele ochocian zostaną wysłuchane. Przebudowa tego skrzyżowania była jednym z głównych postulatów programowych, z którymi startowaliśmy w ostatnich wyborach do rady dzielnicy. Od początku kadencji podejmowaliśmy też intensywne zabiegi o doprowadzenie do długo oczekiwanego finału. Z radością i nadzieją wypatrujemy urzeczywistnienia tych ważnych dla mieszkańców Ochoty zmian.

Sama zaś przebudowa obejmuje:

1️⃣️ Powstanie skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, umożliwiającego poza jazdą na wprost (w relacji z Harfowej w kierunku Racławickiej) także skręty w lewo. Będzie też możliwość zawracania dla jadących Grójecką od strony Okęcia.

2️⃣ ️Wytyczenie kompletu przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. Do tego jednokierunkowy odcinek Harfowej w kierunku Grójeckiej będzie wyposażony w kontrapas, umożliwiający dojazd rowerzystom do Lutniowej. Powstanie również łącznik rowerowy do ulicy Sierpińskiego po wschodniej, rakowieckiej stronie skrzyżowania.

3️⃣️ Powstaną tutaj także trzy przystanki autobusowe: jeden przy Racławickiej w kierunku Mołdawskiej, a dwa na Grójeckiej – w obu kierunkach.

Na wykonanie prac firma wyłoniona w przetargu będzie miała 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Projektu organizacji ruchu: 

Dokumentacja przetargowa: https://zmid.waw.pl/zamowienia-publiczne/rozbudowa-ul-raclawickiej-na-odc-od-ul-grojeckiej-do-ul-sierpinskiego-1408/

Źródło zdjęcia: zmid.waw.pl