//Nasz program – wyprostowanie Alej Jerozolimskich

Nasz program – wyprostowanie Alej Jerozolimskich

Niewielka ulica Niemcewicza, przebiegająca przez środek gęstej miejskiej zabudowy. Po obu stronach kwartały kamienic i wysokie bloki mieszkalne, sklepy i szkoła. Rano tłumy dzieci idących do szkoły, w południe seniorzy z torbami na zakupy, wieczorem młodsi i starsi mieszkańcy wracający z pracy. A pośrodku 7-metrowej szerokości jezdnia o dwóch pasach i na niej 1000–1500 aut na godzinę w szczycie, stojących w wielogodzinnych korkach lub pędzących, gdy trafi się chwilowy luz.

Tak wygląda jeden z głównych wjazdów do centrum Warszawy. Ponad 40 lat temu przebito Aleje Jerozolimskie od pl. Zawiszy do Dworca Zachodniego. Ale druga jezdnia, prowadząca w kierunku do centrum, nigdy nie powstała. Jej funkcję zaczęła pełnić ulica Niemcewicza. I tak jest aż do dzisiaj. W ostatnich dekadach rejon został dodatkowo zabudowany nowoczesnymi apartamentowcami. A okoliczni mieszkańcy wciąż czekają na to, co wydaje się oczywiste: na dokończenie budowy najważniejszej arterii stolicy na linii wschód-zachód. Na to, by ich lokalna ulica przestała udawać trasę tranzytową.

To jedna z największych bolączek komunikacyjnych Ochoty. W korkach na Niemcewicza i dalej na Grójeckiej – przed samymi oknami dzielnicowego ratusza! – stoją jadący w autobusach i samochodach ochocianie ze wszystkich rejonów naszej dzielnicy. Brak jezdni Alej Jerozolimskich do centrum powoduje, że także cały ruch z południowo-zachodnich miejscowości pozawarszawskich wtłaczany jest w środek zwarcie zabudowanego osiedla. Notoryczne zatory degradują najbliższą okolicę i drastycznie obniżają jakość życia jej mieszkańców.

Uważamy, że to musi się zmienić! Najbliższe pięć lat kadencji władz samorządowych to wystarczający czas na to, by zrealizować następujące postulaty:

 budowa brakującej jezdni Alej Jerozolimskich od ul. Białobrzeskiej do pl. Zawiszy;

 przywrócenie lokalnego charakteru ul. Niemcewicza i Grójeckiej;

 rozważenie budowy parkingu podziemnego pod nową jezdnią Alej.

Dlatego kandydujemy do rady dzielnicy jako KWW Ochocianie, a dokończenie przebicia Alej Jerozolimskich to jeden z naszych priorytetów.

Nasz pełny program: bit.ly/program-ochocianie-2018.
Nasi kandydaci: bit.ly/kand-ochocianie-2018.

Do Rady Warszawy i na prezydenta popieramyJustyna Glusman (KWW Miasto Jest Nasze – Ruchy Miejskie).

#RuchyMiejskie #PrzewietrzmyWarszawę