//OKO ma nowego dyrektora!

OKO ma nowego dyrektora!

Dziś oficjalnie ogłoszono, że Ośrodek Kultury Ochoty OKO ma nową szefową. Została nią Alicja Brudło. Wszystko wskazuje, że to wybór, który daje szansę na nowe otwarcie w Oku!

Jak pisze na swojej stronie Teatr Ochoty, z którym Alicja Brudło współpracuje, nowa dyrektorka Oka to „Artystka teatralna i performance, wokalistka, menedżerka i animatorka kultury. Absolwentka kulturoznawstwa w Instytut Kultury Polskiej, Uniwersytet Warszawski, stypendystka na wydziale teatrologii Freie Universität Berlin. Uczestniczka Szkoły Pedagogów Teatru oraz Innej Szkoły Teatralnej Teatr Węgajty, ukończyła Akademia Teatru Alternatywnego i Dramową Akademię Wolontariacką. Członkini Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, Kolektyw Polka i zespołu muzycznego Tarapaty, związana z Teatrem Ochoty i Teatr Soho. Wieloletnia współtwórczyni Teatr Paragraf -2 oraz Performeria Warszawy

.Alicja Brudło od ponad roku była kierowniczką programową w Bemowskie Centrum Kultury. Wszyscy, którzy o niej mówią, podkreślają jej kreatywność, otwartość i współpracę z mieszkańcami.

Pracami komisji konkursowej kierował szef miejskiego Biura Kultury, a w jej składzie była m.in. burmistrz Katarzyna Łęgiewicz (jeszcze przed zmianą Zarządu Dzielnicy). Dziękujemy za dokonanie – wszystko na to wskazuje – znakomitego wyboru!

A nowej szefowej Oka życzymy wykorzystania całego potencjału tej instytucji i wielu nowych pomysłów, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Ochoty!