//Park Zachodni – wykonawca zbankrutował!

Park Zachodni – wykonawca zbankrutował!

Miesiąc temu ostrzegaliśmy, że wykonawca Parku Zachodniego nie ma płynności finansowej i może zbankrutować. Informacje, które uzyskaliśmy z dwóch źródeł, potwierdzają, że tak się właśnie stało. Żeby ukończyć park, trzeba będzie ponownie uzyskać pieniądze od miasta, ogłosić przetarg, podpisać umowę i wybrać nowego wykonawcę. Wszystko wskazuje na to, że o gotowym parku w 2018 roku możemy zapomnieć.

Budowa Parku miała się zacząć już w 2016 roku. Jednak zgodnie ze zwyczajem naszego Urzędu Dzielnicy inwestycje nie mogą być ani rozpoczęte, ani skończone na czas. Umowę z obecnym wykonawcą-bankrutem podpisano dopiero w marcu 2017 roku.

Pozostawiony przez wykonawcę park jest w fatalnym stanie. Nie są ukończone nawet alejki dla pieszych prowadzące przez park. Gdy tylko mrozy puszczają, ludzie muszą chodzić po błocie. Wszędzie walają się śmieci, na chodnikach leży mnóstwo szkła z potłuczonych butelek – interweniowaliśmy w tej sprawie już w styczniu. Niestety Urząd Ochota – dzielnica m.st. Warszawy nie radzi sobie nie tylko z realizacją inwestycji, ale nawet sprzątanie parku przekracza możliwości naszych burmistrzów.