//Skrzyżowanie Grójeckiej z Harfową i Racławicką otwarte!

Skrzyżowanie Grójeckiej z Harfową i Racławicką otwarte!

Pogoda co prawda dziś nie rozpieszcza ale trzeba powiedzieć: mamy to! Po latach nie-da-sizmu udało się wreszcie przeprowadzić inwestycję do końca i od dziś mieszkańcy Ochoty (i nie tylko) mogą korzystać z nowej infrastruktury.

W ramach inwestycji powstało:

1️⃣️ Skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną oraz kompletem przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. Do tego jednokierunkowy odcinek Harfowej w kierunku Grójeckiej został wyposażony w kontrapas, umożliwiający dojazd rowerzystom do Lutniowej. Wybudowany został także łącznik rowerowy do ulicy Sierpińskiego po wschodniej stronie skrzyżowania.

2️⃣ Umożliwiono kierowcom wyjeżdżającym z Harfowej jazdę na wprost w kierunku Racławickiej oraz skręt w lewo, w kierunku centrum. A dla jadących Grójecką od strony Okęcia – możliwość zawracania.

3️⃣️ Trzy przystanki autobusowe: jeden na Racławickiej w kierunku Mołdawskiej, a dwa na Grójeckiej – w obu kierunkach (na razie nie są znane plany ich wykorzystania przez Warszawski Transport Publiczny).

Warto przypomnieć, że wielokrotnie zabiegaliśmy o przebudowę tego miejsca. Zanim to nastąpiło, był to jeden z najniebezpieczniejszych punktów w Warszawie. Przejście dla pieszych przez dwie trzypasowe jezdnie prowadziło do wielu wypadków, potrąceń i ofiar śmiertelnych. Widać to m.in na udostępnionym przez nas filmie sprzed dwóch lat: https://www.facebook.com/watch/?v=1602019713197085
Także nasz radny, Łukasz Gawryś, wielokrotnie pisał w tej sprawie interpelacje i nagłaśniał sprawę w mediach.

Bardzo się cieszymy, że te działania przyniosły skutek i dziś możemy się cieszyć bardziej bezpiecznym miejscem, które zaspokaja potrzeby zarówno pieszych, rowerzystów, jak i kierowców.

W uzupełnieniu: „ZTM informuje, że w nocy z 10 na 11 grudnia uruchomi nowe przystanki autobusowe – u zbiegu Grójeckiej z Harfową zatrzymają się linie 154 i nocne N38, N88 oraz zawracające w tym miejscu w kierunku Włoch i Ursusa – 228 i 328. Na razie nieużywany pozostanie przystanek autobusowy na nowym, wyprostowanym odcinku ul. Racławickiej.