//Pomoc w kampani wyborczej

Pomoc w kampani wyborczej

Już za 32 dni wybory samorządowe. Chcemy dalej dla Was pracować, dlatego też 𝗽𝗿𝗼𝘀𝗶𝗺𝘆 𝗪𝗮𝘀 𝗼 𝗽𝗼𝗺𝗼𝗰 𝘄 𝗸𝗮𝗺𝗽𝗮𝗻𝗶𝗶. 𝗧𝗼 𝗯𝗮𝗿𝗱𝘇𝗼 𝘄𝗮𝘇̇𝗻𝘆 𝗱𝗹𝗮 𝗻𝗮𝘀 𝗽𝗼𝘀𝘁 – przeczytajcie, dlaczego warto nas wesprzeć i jak możecie to zrobić.

Jako Ochocianie już czwarty raz z rzędu kandydujemy do Rady Dzielnicy. Dodatkowo po raz pierwszy przedstawicielka Ochocian ma realną szansę działać na rzecz Ochoty także w radzie miasta. Startujemy pod tradycyjnym hasłem: wybierz sąsiada!

𝗦𝘁𝗼𝘄𝗮𝗿𝘇𝘆𝘀𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲 𝗢𝗰𝗵𝗼𝗰𝗶𝗮𝗻𝗶𝗲 𝗽𝗼𝘄𝘀𝘁𝗮ł𝗼 𝗻𝗮 𝗽𝗿𝘇𝗲ł𝗼𝗺𝗶𝗲 𝟮𝟬𝟬𝟳 𝗶 𝟮𝟬𝟬𝟴 𝗿𝗼𝗸𝘂. Połączyliśmy siły, żeby skuteczniej zabiegać o nasze sąsiedzkie sprawy u władz dzielnicy. Należymy do różnych pokoleń, środowisk, grup zawodowych. Jednoczy nas to, co najlepsze w naszej dzielnicy – piękna zieleń i architektura, o które chcemy dbać, zaangażowanie we wspólne działanie i sympatia do ludzi, wśród których żyjemy.

Przez 16 lat działalności zapracowaliśmy na opinię, że Ochocianie to „solidna firma” – ludzie, na których zawsze można polegać. W 2010 roku wystartowaliśmy w wyborach – naszą 1️⃣. radną Ochoty została wtedy Ingeborga Janikowska. Później z wyborów na wybory nasza pozycja stale rosła. W kolejnej kadencji (2014-2018) mieliśmy 2️⃣ radnych (Łukasza Gawrysia i Monikę Mossakowską-Biało). Wreszcie, w kończącej się kadencji (2018-2024) Ochocian w radzie dzielnicy było już 3️⃣: Łukasz Gawryś, Aleksander Kopiński i Daniel Zalewski. Jak będzie w następnej kadencji – to zależy od Was!

Od początku patrzymy władzom Ochoty i Warszawy na ręce. Bronimy zieleni przed betonozą, ujawniamy afery, zachęcamy mieszkańców do aktywnego udziału w konsultacjach i wpływania na własne otoczenie poprzez budżet obywatelski i inne inicjatywy.

𝗪 𝗸𝗼𝗻́𝗰𝘇𝗮̨𝗰𝗲𝗷 𝘀𝗶𝗲̨ 𝗸𝗮𝗱𝗲𝗻𝗰𝗷𝗶 𝘇 𝗽𝗼𝘄𝗼𝗱𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲𝗺 𝘄𝘀𝗽𝗼́ł𝗿𝘇𝗮̨𝗱𝘇𝗶𝗹𝗶𝘀́𝗺𝘆 𝗱𝘇𝗶𝗲𝗹𝗻𝗶𝗰𝗮̨. 𝗣𝗿𝘇𝗲𝘇 𝗽𝗼𝗰𝘇𝗮̨𝘁𝗸𝗼𝘄𝗲 𝟮,𝟱 𝗿𝗼𝗸𝘂 (jesień 2018 – wiosna 2021) tworzyliśmy pierwszy kobiecy zarząd w historii Warszawy razem z Koalicją Obywatelską (PO i Nowoczesna), zanim władzę przejęła koalicja PiS–Zawsze z Ochotą. Nasze dokonania z tego okresu to m.in. dokończone z sukcesem inwestycje: urządzenie parku Pięciu Sióstr (Zachodniego) i naturalnego placu zabaw przy Baśniowej oraz przebudowa ul. Włodarzewskiej; zmiany propiesze na Niemcewicza, Jasielskiej, Kurhan i innych; udogodnienia dla rowerzystów; zasadzenie 1000 nowych drzew w dzielnicy; ograniczenie do minimum solenia ulic zimą i koszenia trawników latem. Więcej o tym możecie przeczytać w poście podsumowującym sprzed 3 lat: bit.ly/och-2018-21.

Po tych doświadczeniach postanowiliśmy zawalczyć o jeszcze większy wpływ na naszą dzielnicę, o której sprawach decyduje nie tylko Rada Ochoty, ale przede wszystkim Rada Warszawy. Dlatego tym razem 𝘀𝘁𝗮𝗿𝘁𝘂𝗷𝗲𝗺𝘆 𝗱𝗼 𝗿𝗮𝗱𝘆 𝗱𝘇𝗶𝗲𝗹𝗻𝗶𝗰𝘆 𝗷𝗮𝗸𝗼 „𝗢𝗰𝗵𝗼𝗰𝗶𝗮𝗻𝗶𝗲 + 𝗣𝗼𝗹𝘀𝗸𝗮 𝟮𝟬𝟱𝟬”. Zdecydowaliśmy się na nową formułę, by zwiększyć szanse zmian na lepsze w naszym otoczeniu. Współpraca z Polską 2050 daje nam szansę na 𝘄𝗽𝗿𝗼𝘄𝗮𝗱𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲 𝗸𝗮𝗻𝗱𝘆𝗱𝗮𝘁𝗸𝗶 𝗢𝗰𝗵𝗼𝗰𝗶𝗮𝗻 𝗱𝗼 𝗿𝗮𝗱𝘆 𝗺𝗶𝗮𝘀𝘁𝗮 𝘇 𝗹𝗶𝘀𝘁𝘆 𝗧𝗿𝘇𝗲𝗰𝗶𝗲𝗷 𝗗𝗿𝗼𝗴𝗶. Jedynką na tej liście w okręgu Ochota-Śródmieście jest nasza założycielka i niedawna wiceburmistrzyni dzielnicy, Maria Środoń.

Chcemy, by ochociański głos był jeszcze szerzej słyszany, a nasze działania coraz skuteczniejsze. Jednocześnie zachowujemy – jak zawsze – 𝗻𝗶𝗲𝘇𝗮𝗹𝗲𝘇̇𝗻𝗼𝘀́𝗰́ 𝗶 𝗻𝗮𝘀𝘇 𝗹𝗼𝗸𝗮𝗹𝗻𝘆 𝘀𝗮̨𝘀𝗶𝗲𝗱𝘇𝗸𝗶 𝗰𝗵𝗮𝗿𝗮𝗸𝘁𝗲𝗿. Pełna lista kandydatów naszego komitetu znajduje się tutaj: http://ochocianie.pl/nasi-kandydaci. Wkrótce uzupełnimy ją o biogramy i o program dla całej dzielnicy. Uważamy, że ludzie działający oddolnie lepiej pełnią mandat radnego niż osoby z partyjnego nadania.

Dziś zwracamy się do Was o wsparcie. W przeciwieństwie do partii politycznych – nie mamy państwowych dotacji ani też bogatych sponsorów, a kampanię prowadzimy własnymi siłami i z prywatnych środków. Nasze zasoby to zaangażowanie i życzliwość sąsiadów, którzy wierzą w to, co robimy.

𝗝𝗮𝗸 𝗺𝗼𝘇̇𝗲𝗰𝗶𝗲 𝗻𝗮𝗺 𝗽𝗼𝗺𝗼́𝗰?

1️⃣ 𝗪𝘇𝗶𝗮̨𝗰́ 𝗼𝗱 𝗻𝗮𝘀 𝘁𝗿𝗼𝗰𝗵𝗲̨ 𝘂𝗹𝗼𝘁𝗲𝗸 (nawet 10 lub 20), rozdać swoim sąsiadom lub rodzinie i opowiedzieć o tym, co robimy – Wasza opinia może przekonać innych, że warto nam zaufać.

2️⃣ 𝗣𝗼𝘄𝗶𝗲𝘀𝗶𝗰́ 𝗯𝗮𝗻𝗲𝗿 z logo Ochocianie i hasłem „Wybierz sąsiada” na swoim balkonie lub płocie, w oknie mieszkania albo w witrynie sklepu czy firmy. Albo wypatrzeć nadające się do tego, dobrze widoczne miejsce i namówić jego właścicieli na wywieszenie naszego baneru.

3️⃣ 𝗪𝗲𝘀𝗽𝗿𝘇𝗲𝗰́ 𝗻𝗮𝘀 𝗳𝗶𝗻𝗮𝗻𝘀𝗼𝘄𝗼. Nawet niewielka kwota będzie dla nas ważnym wsparciem. Potrzebujemy pieniędzy m.in. na ulotki – chcemy dotrzeć z naszym programem do każdego mieszkania na Ochocie.

Dane konta:

KWW Ochocianie + Polska 2050

50 1020 1055 0000 9302 0624 8241

Tytuł przelewu: wpłata na KWW

Wpłacać na konto mogą tylko osoby fizyczne (nie należy wpłacać z konta firmowego czy działalności gospodarczej), obywatele polscy zamieszkali na stałe w Polsce, i tylko zwykły przelew (nie należy wpłacać na poczcie ani dokonywać przelewów ekspresowych).

𝗞𝗼𝗹𝗲𝗷𝗻𝗲 𝘄𝘆𝗯𝗼𝗿𝘆 𝘀𝗮𝗺𝗼𝗿𝘇𝗮̨𝗱𝗼𝘄𝗲 𝗯𝗲̨𝗱𝗮̨ 𝗱𝗼𝗽𝗶𝗲𝗿𝗼 𝘇𝗮 𝗽𝗶𝗲̨𝗰́ 𝗹𝗮𝘁, w 2029 roku. Już za miesiąc mieszkańcy Ochoty zdecydują, kto przez tę kadencję będzie nas reprezentował w Radzie. Chcemy do każdego dotrzeć i każdemu dać szansę zapoznania się z naszymi dokonaniami i programem. Będziemy wdzięczni, jeśli nam w tym pomożecie🙂

𝗣𝗿𝗼𝘀𝗶𝗺𝘆, 𝗽𝗼𝗹𝘂𝗯𝗰𝗶𝗲, 𝘀𝗸𝗼𝗺𝗲𝗻𝘁𝘂𝗷𝗰𝗶𝗲, 𝘂𝗱𝗼𝘀𝘁𝗲̨𝗽𝗻𝗶𝗷𝗰𝗶𝗲 𝘁𝗲𝗻 𝗽𝗼𝘀𝘁. Niech zobaczy go jak najwięcej osób!

(Fot. Katarzyna Mała)