//200% wzrostu ruchu rowerowego w 3 lata. Ochota wśród liderów kontraruchu!

200% wzrostu ruchu rowerowego w 3 lata. Ochota wśród liderów kontraruchu!

Biuro Polityki Mobilności i Transportu opublikowało „Warszawski raport rowerowy”, podsumowujący rozwój komunikacji rowerowej w 2018 roku. W stolicy istnieje obecnie 591 km infrastruktury dla rowerzystów, z czego na Ochocie 28 km. Nasza dzielnica ma jedną z najgęstszych sieci rowerowych dróg, pasów i kontrapasów. Gęstszą sieć mają tylko Śródmieście i Żoliborz.

Ochota jest też w czołówce pod względem długości ulic z dopuszczonym tzw. kontraruchem (łącznie 4 km), wyprzedzają ją jedynie Śródmieście i Mokotów. Duża w tym zasługa zwycięskich projektów z budżetu partycypacyjnego, których autorem był m.in. nasz radny Łukasz Gawryś. W 2019 roku wynik ten może się jeszcze poprawić dzięki planowanemu wytyczeniu kontraruchu na kolejnych ponad 20 ulicach lokalnych.

W całej Warszawie od lat stale i szybko rośnie ruch rowerowy. Jest on obecnie dwukrotnie większy niż był w 2015 roku. W 2018 roku udział podróży rowerem osiągnął ok. 7% wszystkich podróży niepieszych. Zjawiska te dobrze widać w wielu miejscach Ochoty, zwłaszcza na jednej z najpopularniejszych tras rowerowych w mieście – od Dworca Zachodniego przez Pole Mokotowskie do Śródmieścia. Licznik przy ul. Banacha zanotował w 2018 roku ponad 823 tys. rowerzystów, czyli o 1/4 więcej niż w 2017 roku.

Cały raport: http://www.transport.um.warszawa.pl/ruch-r…/raporty-rowerowe