//75 wakatów w ochockich szkołach

75 wakatów w ochockich szkołach

Wiele się mówi wraz z początkiem roku o problemach polskiej edukacji i braku nauczycieli. Zwróciliśmy się do zarządu dzielnicy z pytaniem, jak wygląda sprawa braku kadr w placówkach edukacyjnych na Ochocie. I tak, sumarycznie na dzień 5 września było prawie 75 wakatów (dokładnie 74,79) w szkołach publicznych w naszej dzielnicy. Najbardziej brakuje nauczycieli wychowania przedszkolnego (18 nieobsadzonych etatów), nauczycieli wspomagających (9,6), wychowawców świetlic (8). W szkołach średnich najbardziej brakuje zawodowych informatyków (4) i grafików (3,9) oraz matematyków (3,8).

Mamy nadzieję, że sytuacja w edukacji po wszystkich zmianach będzie się stabilizowała, a władze – zarówno państwowe, jak i miejskie – zadbają o to, żeby zawód nauczyciela był atrakcyjny, zapewniając dzieciom w naszej dzielnicy dobre warunki do nauki.

Na całym Mazowszu (przy czym problem dotyczy głównie Warszawy i okolic), według informacji na stronie kuratorium oświaty, nadal jest ponad 1200 ofert pracy dla nauczycieli (stan na 9 września): http://mbopn.kuratorium.waw.pl/#/