//Zakaz parkowania na czas robót – uwaga na znaki

Zakaz parkowania na czas robót – uwaga na znaki

Zarząd Dróg Miejskich Warszawa przygotowuje zmiany w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na Ochocie. Od 15 listopada obejmie ona całą dzielnicę. Ale także w rejonach, gdzie SPPN działa już od wielu lat, dotychczasowa organizacja ruchu jest zmieniana (projekty udostępniliśmy tutaj: www.ochocianie.pl/sppn).

🚧 Sukcesywnie na kolejnych ulicach są malowane na nowo linie poziome i instalowane jest nowe oznakowanie. ZDM zapowiada, że każdorazowo prace trwają 1-2 dni. Żeby umożliwić roboty, na ten krótki czas wprowadzany jest całkowity zakaz zatrzymywania, także na wyznaczonych miejscach postojowych. Informują o tym znaki B-36, pod którymi na tabliczkach podane są daty obowiązywania (są ustawiane na 5 dni przed terminem prac).

🚗 Samochody, których właściciele na czas nie zabiorą z miejsca robót, zostają odholowane. Jeśli auto stało jeszcze zanim pojawił się znak tymczasowego zakazu, to opłata za jego usunięcie i przechowanie na miejskim parkingu zostanie anulowana. Trzeba jednak w tym celu złożyć reklamację, a ZDM będzie sprawdzał kolejność zdarzeń na dokumentacji zdjęciowej. W każdym razie lepiej uniknąć dodatkowych komplikacji i przeparkować auto zawczasu.

W najbliższych tygodniach należy więc szczególnie uważnie patrzeć na znaki, bo co rusz pojawiają się nowe. A dla bezpieczeństwa wszystkich warto, żeby to przyzwyczajenie pozostało z nami na stałe.