//Beton zamiast drzew na Niemcewicza i Spiskiej – protestujemy!

Beton zamiast drzew na Niemcewicza i Spiskiej – protestujemy!

Aż 74 drzewa, czyli 2/3 rosnących wokół Szkoła Podstawowa nr 97, mają zostać wycięte! To w większości dorodne okazy wzdłuż ulic Niemcewicza i Spiskiej. Wszystko to z powodu budowy parkingu, któremu sprzeciwiają się okoliczni mieszkańcy oraz uczniowie i ich rodzice.

Nie zgadzamy się na wycinkę drzew! Przedwczoraj miejska Komisja Dialogu Społecznego ds. Środowiska Przyrodniczego (w jej skład wchodzą organizacje społeczne oraz przedstawiciel miasta) podjęła na wniosek naszej przedstawicielki, którą jest Justyna Glusman, uchwałę sprzeciwiającą się wycince. Podkreślono w niej, że:

1) realizacja tego typu działań w jednym z najbardziej zanieczyszczonych punktów miasta jest działaniem wbrew ewidentnym interesom lokalnej społeczności;

2) inwestycja jest sprzeczna ze strategią transportową, przyjętą w 2009 roku przez władze Warszawy;

3) projekt jest wyrazem nieracjonalnej gospodarki zasobem materialnym i przyrodniczym miasta (powstanie olbrzymim kosztem 40 mln zł, a będzie co najwyżej ułatwieniem dla pracowników okolicznych firm, ale na pewno nie dla mieszkańców Ochoty).

Planowana wycinka jest tym bardziej nieuzasadniona, że władze Warszawy nie są w stanie podać wiarygodnych powodów budowy parkingu, na którym jedno miejsce postojowe będzie kosztować budżet miasta 100 tys. zł. Tuż obok na terenach komunalnych działają prywatne parkingi naziemne, które wieczorami święcą pustkami.

Więcej o sprawie pisaliśmy m.in. tutaj: bit.ly/parking-spiska.
Do 3 lipca można przesyłać mailem uwagi w konsultacjach. Zachęcamy! Więcej: bit.ly/spiska-uwagi.