//Co dalej z parkowaniem na Siemieńskiego?

Co dalej z parkowaniem na Siemieńskiego?

Kilka tygodni temu w pobliżu Siemieńskiego 21 wprowadzono zatwierdzoną jeszcze w zeszłej kadencji władz dzielnicy organizację ruchu. Miała ona wyznaczyć miejsce postojowe dla niepełnosprawnych przed budynkiem, w którym są dwie placówki dla osób niepełnosprawnych. W przygotowanym w dzielnicy projekcie miejski inżynier ruchu w zeszłym roku wprowadził wiele zmian. Doprowadziły one m.in. do likwidacji miejsc postojowych, które nie rodziły żadnych problemów, w szczególności w żaden sposób nie kolidowały z ruchem pieszym (jak miejsca do parkowania równoległego na jezdni, wzdłuż chodnika). 

Uważamy, że co najmniej część z tych dotychczas legalnych miejsc usunięto pochopnie. Dlatego nasza wiceburmistrz Maria Środoń, radny Daniel Zalewski i Patryk Słowicki spotkali się w tej sprawie z pracownikami Wydziału Infrastruktury Urzędu Dzielnicy Ochota. Przedyskutowano różne propozycje, które doprowadziłyby do zmian pozytywnych dla mieszkańców i miałyby szansę na zatwierdzenie przez inżyniera ruchu. Wśród rozpatrywanych rozwiązań są m.in. ograniczenie funkcjonowania co najmniej jednej z kopert dla niepełnosprawnych do godzin pracy placówek dla niepełnosprawnych, a także wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Siemieńskiego.

Teraz pracownicy WIR mają je przeanalizować i ocenić, które miejsca postojowe można by dzięki temu odzyskać. Zmiany w tym zakresie będą konsultowane z mieszkańcami.