//Gigantyczny paczkomat na Rakowcu

Gigantyczny paczkomat na Rakowcu

Kilka dni temu obok siedziby WSM Rakowiec przy Pruszkowskiej, na gruncie spółdzielni, ustawiono paczkomat. Długo wyczekiwany przez mieszkańców osiedla, od razu stał się tematem sąsiedzkich rozmów.

Nie byłoby w nim nic nadzwyczajnego, gdyby nie lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie klimatycznego parku im. Zasława Malickiego. Zaskakują także gabaryty nowej „instalacji”. Niektórzy przechodnie komentują – „to chyba największy paczkomat w Warszawie”.

Paczkomat na stacji benzynowej przy Grójeckiej jest ciągle zapchany, więc nowy jest niewątpliwie w okolicy potrzebny. Z drugiej strony kontrowersje wśród mieszkańców budzi jego zamontowanie nie (jak to zwykle bywa) właśnie na stacji benzynowej, na parkingu czy w sklepie, ale na tle osiedlowej zieleni i prawie pośrodku chodnika prowadzącego do parku. W dodatku osiedle Rakowiec od ponad roku jest zabytkiem (prezydent Warszawy wpisał obszar urbanistyczny i zespół budowlany WSM Rakowiec do gminnej ewidencji zabytków 28 maja 2019 roku).

Czy taki gigant powinien stanąć w tym miejscu? Może w innym? A może nie ma to większego znaczenia? Ciekawi jesteśmy Waszych opinii na ten temat.