//Nasz program wyborczy – Zielona Oś

Nasz program wyborczy – Zielona Oś

Trasa Łazienkowska to jeden z największych problemów Ochoty, a także sąsiedniego Śródmieścia. Anachroniczne rozwiązanie komunikacyjne sprzed blisko pół wieku przy obecnym natężeniu ruchu nie zapewnia sprawnego transportu. Zamiast tego stanowi trudną do przekroczenia barierę, która dzieli obszary zwartej zabudowy mieszkaniowej i biurowej od ich zielonego zaplecza – Pola Mokotowskiego. Ponadto trasa ta jest jednym z największych źródeł zanieczyszczeń powietrza w centrum Warszawy. To musi i może się zmienić!

 Chcemy ul. Wawelskiej w tunelu, a także pozostałych odcinków Trasy „Ł”: ulic Kopińskiej i Grzymały-Sokołowskiego na Ochocie oraz ul. Lecha Kaczyńskiego w Śródmieściu. Od okolic Dworca Zachodniego i Alej Jerozolimskich aż do skarpy wiślanej Trasa Łazienkowska może zostać schowana pod ziemią. To propozycja realna technicznie i finansowo, którą zaprezentowaliśmy podczas zorganizowanej przez nasze stowarzyszenie 1 marca 2016 roku konferencji „Wawelska w tunelu” w Centrum Nowych Technologi UW.

🌳 Jednocześnie w miejscu obecnej dwujezdniowej trasy proponujemy stworzenie Zielonej Osi – nowego parku liniowego, który na powrót połączy tereny Kolonii Lubeckiego i Staszica oraz kampusów UW i PW z Polem Mokotowskim.

 Na powierzchni należy pozostawić wyłącznie wąską jezdnię, przeznaczoną do obsługi ruchu lokalnego.

Więcej o Zielonej Osi można przeczytać tu: https://ruchymiejskie.waw.pl/nasz-progr…/zielona-os-warszawy