//Patryk Jaki chce zrobić z Wisłą to, co minister Szyszko z Puszczą Białowieską!

Patryk Jaki chce zrobić z Wisłą to, co minister Szyszko z Puszczą Białowieską!

 

Kiedy my przedstawiamy pomysły nowych parków (Zielona Oś od Alej Jerozolimskich do Wisły, Planty Ochockie), inni myślą, w jaki sposób zniszczyć kolejne tereny zieleni w naszym mieście. Dzisiaj Patryk Jaki przedstawił pomysł powstania 19. dzielnicy nad Wisłą na obszarze Natura 2000, głównie na prawym brzegu Wisły. Choć opakowany w hasła „ekologii” i „smart city”, projekt nie oznacza nic innego jak zabudowę dzikiego nabrzeża Wisły i zniszczenie skarbu Warszawy, którym są te tereny nad rzeką!

Co jest rdzeniem tego pomysłu? „Nowa dzielnica ma być nastawiona przede wszystkim na rozwój biznesu. Dlatego wyliczając swoje obietnice, kandydat mówił m.in. o zwolnieniach z podatków dla firm prowadzących tam określoną działalność. […] Zapowiedział, że 19. dzielnica będzie działać jak nowoczesna firma” (bit.ly/2QgWSyX).

My mamy dokładnie przeciwną wizję: dziki charakter warszawskiej Wisły wymaga OCHRONY, a nie „porządkowania” i zabudowywania. To nie tylko obszar Natura 2000, obszar chronionego krajobrazu, ale też warszawski korytarz napowietrzający. Nie można dopuścić do jego zabudowy! Stanowczo przeciwstawiamy się takim pomysłom wspólnie z całą koalicją Miasto Jest Nasze – Ruchy Miejskie!

Ale nie chodzi tylko o przyrodę, ale też po prostu o rekreację i dziki charakter nadwiślańskich łęgów, lasów, plaż – który przyciąga co roku setki tysięcy ludzi nad Wisłę. Warszawiacy już zagłosowali nogami za tym, jakiej Wisły chcą i nie dopuszczą do zniszczenia tego cennego miejsca!

Popierasz? Udostępnij posta!

#DzikaWisła#PrzewietrzmyWarszawę