//Plac zabaw na placu Baśniowym – wizytówka władz dzielnicy.

Plac zabaw na placu Baśniowym – wizytówka władz dzielnicy.

Wystające z ziemi metalowe kawałki konstrukcji, zniszczony domek-piaskownica i zjeżdżalnia, rozwalona karuzela. Ten smutny widok jest niestety obrazem tego jak władze dzielnicy „troszczą” się o potrzeby najmłodszych mieszkańców Ochoty.

Kilka lat temu likwidowano przyległe małe place, tworząc parkingi na podwórkach (Grójecka, Bitwy Warszawskiej). Baśniowa miała być „placem zabaw z prawdziwego zdarzenia”. Obietnicy urząd dzielnicy oczywiście nie spełnił, choć mija już czwarty rok kadencji naszych burmistrzów.

Warto przypomnieć, że w tym czasie ponad 70 tys. złotych poszło na reklamę Zieleniaka do firmy założonej przez burmistrza Wysockiego, a obecnie prowadzonej przez jego kolegów z ugrupowania politycznego z Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. Następnie te reklamy są publikowane w mediach prowadzonych przez szwagierkę tegoż burmistrza. Za te pieniądze można byłoby wymienić wiele zabawek na placu Baśniowym na nowsze. Pieniądze w dzielnicy idą jednak na bardziej „potrzebne” cele.

Wystąpiliśmy do władz dzielnicy o niezwłoczną naprawę zabawek znajdujących się na placu i umożliwienia dzieciom korzystania z tego placu. Jednocześnie wnosimy o wpisanie gruntowego remontu tego placu do budżetu na rok 2018 lub 2019 i doprowadzenie do powstania tam placu zabaw o dużo wyższym standardzie od obecnego. Ochoccy rodzice i dzieci zasługują na poważne traktowanie.