//Prawie 1,5 kilometra nowego chodnika na Szczęśliwickiej

Prawie 1,5 kilometra nowego chodnika na Szczęśliwickiej

Kolejny trotuar na Ochocie uzyskał nową nawierzchnię. Równą i gładką trasę dla pieszych zyskała ulica Szczęśliwicka. To rozszerzona realizacja zgłoszonego przez naszego radnego (Łukasz Gawryś) projektu do budżetu obywatelskiego.

Zarząd Dróg Miejskich Warszawa, dzięki zaangażowaniu naszej wiceburmistrzyni Maria Środoń, postanowił wyremontować prawie cały chodnik po stronie wschodniej od ulicy Sękocińskiej aż do okolic ul. Dickensa (gdzie znajdowała się już dużo nowsza nawierzchnia z kostki). Dzięki temu piesi zyskali prawie 1,5 kilometra równego, szerokiego i wygodnego ciągu, po którym z przyjemnością można spacerować. Jedyne zdziwienie może budzić pozostawiony stary fragment na wysokości Skweru Dobrego Maharadży (będziemy interweniować w tej sprawie).

To jednak nie jest nasze ostatnie słowo 😉 W przyszłym roku ulica ma przejść kolejne zmiany. Będzie zrealizowany kolejny nasz projekt na tej ulicy – nasadzone zostanie 40 drzew, ponad 1400 m2 krzewów oraz byliny.

To kolejny chodnik, który zostanie wyremontowany lub uzupełniony w tym roku. Wcześniej podobne zmiany przeszły ciągi piesze, m.in. na ulicach Kurhan, Glogera, Rudawskiej czy Niemcewicza.

Link do projektu: https://bo.um.warszawa.pl/projekt/16546