//Prawybory – niech wygra lepszy!

Prawybory – niech wygra lepszy!

Razem z innymi organizacjami skupionymi w koalicji Ruchy Miejskie dla Warszawy zdecydowaliśmy się na wybór naszego kandydata na prezydenta w ramach prawyborów. Uważamy, że demokratyczne rozstrzygnięcie jest najuczciwsze i zgodne z wartościami, którymi się kierujemy na co dzień.

W prawyborach udział wezmą organizacje zrzeszone w koalicji oraz takie, które – mamy nadzieję – wkrótce do niej przystąpią. Oprócz organizacji już zrzeszonych, którymi są: BemowiacyOchocianie SąsiedziStowarzyszenie Razem dla WawraStowarzyszenie WiatrakKooperacja MiejskaSąsiedzi dla WesołejRembertów BezpośrednioNowy Żoliborz i Miasto Jest Nasze, propozycję dołączenia do koalicji i przedstawienia własnych kandydatur otrzymali m.in.: Wola MieszkańcówWolne Miasto Warszawa i Jan ŚpiewakStowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów. Wierzymy, że w jedności nasza siła i szansa na stworzenie realnej trzeciej siły w Warszawie.

W przyszłym tygodniu ogłosimy listę kandydatów, którzy zostaną zgłoszeni do prawyborów, przy czym możemy zdradzić, że jednym z nich będzie osoba związana z naszym stowarzyszeniem. Będą w nich mogły głosować organizacje zrzeszone w koalicji. Jest to sprawdzony w rozwiniętych demokracjach, a rzadko w Polsce praktykowany model wyłaniania kandydatów. Wierzymy, że tę ideę można też zaszczepić na naszym gruncie.

Zapowiadamy także już teraz, że w przyszłym tygodniu odbędzie się debata kandydatek i kandydatów w prawyborach. Chcemy poważnej dyskusji o Warszawie, o jej codziennych problemach i wyzwaniach rozwojowych. Wierzymy, że prawybory będą świetną okazją do takiej debaty.

#Prawybory2018 #PrzewietrzmyWarszawę #RuchyMiejskie