//Rowerostrada z Ochoty do Mordoru – nasz program wyborczy

Rowerostrada z Ochoty do Mordoru – nasz program wyborczy

W wielu krajach, a także innych miastach w Polsce (np. Jaworzno) buduje się bezkolizyjne drogi dla rowerów, które nie mają przecięć z ciągami pieszymi i jezdniami. Często wykorzystuje się do tego dawne tereny kolejowe lub rezerwy terenowe. U nas także istnieje taka możliwość – na skarpie wzdłuż torów linii radomskiej na granicy Ochoty przez Szczęśliwice i Rakowiec.

Proponujemy pierwszą w Warszawie velostradę, czyli szybką, bezkolizyjną trasę dla rowerów. Poprowadzenie jej od Alej Jerozolimskich do Służewca biurowego na skarpie wzdłuż torów, pod wiaduktami, pozwoliłoby na powstanie ponad 4,5 km trasy rowerowej bez żadnej sygnalizacji i kolizji z ruchem samochodowym i pieszym. Do rozwiązania pozostają kwestie dojść na stacje kolejowe, jednak naszym zdaniem je także można rozwiązać odpowiednio prowadząc trasę obok nich, w razie potrzeby stosując podjazdy, tunele czy estakady.

Trasa będzie częścią parku linearnego wraz z chodnikiem na całej długości i zielenią urządzoną. Więcej o nim w poście o planie dla Włodarzewskiej: bit.ly/och-wlod.

Nasz pełny program: bit.ly/program-ochocianie-2018.
Nasi kandydaci: bit.ly/kand-ochocianie-2018.
Kandydujemy do rady dzielnicy jako KWW Ochocianie.

Do Rady Warszawy i na prezydenta popieramy Justyna Glusman (KWW Miasto Jest Nasze – Ruchy Miejskie), http://ruchymiejskie.waw.pl.

#RuchyMiejskie #PrzewietrzmyWarszawę