//Startujemy w wyborach i prosimy Was o pomoc!

Startujemy w wyborach i prosimy Was o pomoc!

To bardzo ważny dla nas post – znajdźcie chwilę i przeczytajcie go do końca. Jesteśmy mieszkańcami Ochoty, Waszymi sąsiadami. Od 11 lat działamy w Stowarzyszeniu Ochocianie, bo chcemy, żeby w naszej dzielnicy żyło się lepiej, a władze lokalne słuchały głosu mieszkańców i uwzględniały ich opinie. Są wśród nas ludzie starsi i młodsi, mamy różne pasje i przekonania. Łączy nas to, że lubimy naszą dzielnicę – jej piękną przyrodę, architekturę i wspaniałych mieszkańców.

Dlatego od 2010 roku startujemy w wyborach do rady dzielnicy – patrzymy na ręce władzom dzielnicy, składamy interpelacje w sprawach zgłaszanych przez Was, bronimy spraw ważnych dla mieszkańców. Od lat też regularnie piszemy tutaj, co robimy dla naszej dzielnicy i do czego dążymy.

W tym roku także utworzyliśmy Komitet Wyborczy Wyborców Ochocianie, zarejestrowaliśmy listy i startujemy w zbliżających się wyborach samorządowych do Rady Dzielnicy Ochota. Nasza pełna lista kandydatów wraz z opisem znajduje się tutaj: http://ochocianie.pl/nasi-kandydaci. Uważamy, że ludzie działający oddolnie lepiej pełnią mandat radnego niż osoby z partyjnego nadania. Mamy też ambitny cel – zwiększenie liczby radnych Ochocian (obecnie jest ich dwójka), abyśmy mogli lepiej reprezentować mieszkańców w Radzie.

Dziś zwracamy się do Was o wsparcie. W przeciwieństwie do partii politycznych – nie mamy państwowych dotacji na kampanię, nie mamy też bogatych sponsorów, przez co trudniej jest nam prowadzić kampanię poza Internetem. Nasze jedyne zasoby – to nasze zaangażowanie i wsparcie mieszkańców, którzy wierzą w to, co robimy.

W jaki sposób można nam pomóc?

1. Wziąć od nas trochę ulotek z programem wyborczym (nawet 10 lub 20), dać swoim sąsiadom lub rodzinie i opowiedzieć o tym, co robimy – Wasza opinia może przekonać Waszych sąsiadów, że warto nam zaufać.

2. Wesprzeć nas finansowo. Nawet niewielka kwota będzie dla nas ważnym wsparciem. Potrzebujemy pieniędzy m.in. na ulotki – chcemy dotrzeć z naszym programem do każdego mieszkania na Ochocie.
Dane konta:
Komitet Wyborczy Wyborców Ochocianie
70 1020 1055 0000 9202 0426 8645
tytuł przelewu: wpłata na KWW Ochocianie
Wpłacać na konto mogą tylko osoby fizyczne (nie należy wpłacać z konta firmowego czy działalności gospodarczej), obywatele polscy zamieszkali na stałe w Polsce, i tylko zwykły przelew (nie należy wpłacać na poczcie ani dokonywać przelewów ekspresowych).

3. Zaoferować miejsce na powieszenie baneru lub plakatu wyborczego (np. w oknie, na balkonie, w witrynie sklepu lub firmy).

Kolejne wybory samorządowe dopiero za pięć lat. Już za miesiąc zdecyduje się, kto przez tę kadencję będzie reprezentował mieszkańców Ochoty. Chcemy do każdego z nich dotrzeć i dać szansę zapoznania się z naszymi dokonaniami i programem. Będziemy wdzięczni, jeśli nam w tym pomożecie