//Uwolnij drzewo!

Uwolnij drzewo!

Zabetonowywanie korzeni to jedna z największych szkód, jakie ludzie czynią drzewom. Często staje się to niezauważenie i nieświadomie przy okazji remontów ulic, w tym także chodników. Utrudnia to roślinom czerpanie wody i soli mineralnych oraz tlenu z gleby, przez co pogarsza ich warunki wegetacyjne i może prowadzić do zamierania.

Taki los spotkał drzewo przy ulicy Drawskiej, na obrzeżu parku Szczęśliwickiego, które z niezrozumiałych przyczyn opleciono opaską z płyt betonowych. Nie służyły one ani pieszym, ani kierowcom i były w tym miejscu całkowicie zbędne. Na problem zwrócił uwagę Ochocianin Remigiusz Sosnowski, na którego wniosek Zieleń Warszawska i Zarząd Dróg Miejskich Warszawa zlikwidowały niedawno nadmiarowe utwardzenie terenu.

Zachęcamy Was do zgłaszania podobnych przypadków służbom miejskim. Można to zrobić na grupach Zieleń Warszawska – Ochota i Zieleń Warszawska – Pole Mokotowskie albo poprzez Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Zadbajmy razem o dobrostan ochockich drzew!