//Zielona Ściana wzdłuż ul. Wawelskiej pięknieje i rozkwita w oczach

Zielona Ściana wzdłuż ul. Wawelskiej pięknieje i rozkwita w oczach

W ostatnich tygodniach graby wypuściły pierwsze wiosenne liście, zazieleniły się krzewinki i byliny, a cisy nabrały soczystych barw.

Ta naturalna kolorowa bariera izoluje zabytkowe Kolonie Lubeckiego i Staszica od ruchliwej Trasy Łazienkowskiej. Przypomnijmy, że pomysł narodził się dzięki projektowi, który do pierwszej edycji budżetu partycypacyjnego w 2014 roku zgłosiła mieszkanka Starej Ochoty, Monika Felsz-Puslowska. Przez kolejne lata koncepcja Zielonej Ściany rozwijała się, a o realizację wytrwale zabiegała nasza ówczesna radna Monika Mossakowska Biało. Wreszcie, jesienią 2018 roku Zarząd Zieleni (Zieleń Warszawska) przeprowadził nasadzenia i uporządkował pasy zieleni, a Zarząd Dróg Miejskich Warszawa wyremontował część najbardziej zniszczonych chodników.

Teraz wreszcie widać w pełni efekt końcowy. Jak Wam się podoba? 🙂

Jeśli jeszcze nie widzieliście Zielonej Ściany na żywo, to dobrą okazją po temu będzie nasz piknik sąsiedzki w sobotę, 1 czerwca. Zapraszamy do wspólnej zabawy, a także do wsparcia nas w jego organizacji poprzez wpłaty na stronie https://zrzutka.pl/uwmghr. Liczy się każde 10 zł!