//Zmiany we władzach Ochoty

Zmiany we władzach Ochoty

Wczoraj wieczorem został odwołany dotychczasowy Zarząd Dzielnicy Ochota. Dziękujemy za ostatnie 2,5 roku naszej wiceburmistrzyni z Ochocian Maria Środoń🙂 A także za udaną i owocną współpracę z burmistrzynią Katarzyna Łęgiewicz oraz wiceburmistrzynią Ewa Kacprzak-Szymańska.

Był to bardzo dobry czas dla naszej dzielnicy. W atmosferze współpracy i zaufania udało się przeprowadzić szereg inwestycji, m.in.:
✅ urządzenie parku Zachodniego,
✅ powstanie nowego placu zabaw na placu Baśniowym,
✅ remont ulicy Włodarzewskiej
✅ oraz szereg mniejszych i większym zmian, które wymagają podsumowania w osobnym miejscu.

Z zakresu kompetencji władz miasta zostały także przeprowadzone tak kluczowe inwestycje na Ochocie, jak:
✅ przebudowa skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką,
✅ budowa przejść naziemnych i przejazdów rowerowych przy rondzie Czterdziestolatka.

Pierwszy w historii Warszawy zarząd dzielnicy składający się tylko z pań miał najlepsze wskaźniki realizacji budżetu na skalę stolicy. Nie bez powodu na wczorajszej sesji przedstawiciele klubów PiS i Zawsze z Ochotą nie umieli podać żadnego merytorycznego powodu odwołania burmistrzyń.

Jednocześnie nowa koalicja rządząca wybrała wczoraj swojego burmistrza dzielnicy: Sławomira Umińskiego z Prawa i Sprawiedliwości. Jego zastępczynią została Dorota Stegienka (obecnie Zawsze z Ochotą, wcześniej SLD i OWS). Na wybór oczekiwał już gotowy drugi kandydat do zarządu: były wiceburmistrz w zeszłej kadencji Grzegorz Wysocki z OWS. Ale po wyborze Stegienki – i tym samym automatycznie utracie mandatu radnej – PiS i ZzO utraciły jednak większość w radzie (pozostało im 11 z ustawowych 23 radnych). Sesja została zawieszona do najbliższej środy.

Wobec niewybrania nowego zarządu w całości zgodnie z przepisami swoje funkcje pełnią nadal dotychczasowe trzy burmistrzynie.