//Chodnik na ul. Kurhan wreszcie będzie normalny

Chodnik na ul. Kurhan wreszcie będzie normalny

Już niedługo ruszają prace obejmujące brakujący fragment!

Kurhan to lokalna ulica, która biegnie od parku Szczęśliwickiego do Blue City. Od wielu lat mieszkańcy tej okolicy muszą tu parę razy przekraczać jezdnię, w tę i z powrotem, gdyż w połowie drogi chodnik się urywa i kończy ogrodzeniem prywatnej posesji. Osoby z wózkami lub na wózku muszą korzystać z jezdni, gdyż chodnik po drugiej stronie ulicy jest zbyt wąski, żeby się tam zmieściły. Już 5 lat temu nasz radny Łukasz Gawryś razem z mieszkańcami składał petycję w tej sprawie. (Więcej: bit.ly/2Ug3LmF).

Niecały rok temu na skutek zabiegów zarządu dzielnicy z naszą wiceburmistrz Maria Środoń udało się znaleźć środki na ten cel. Dwa tygodnie temu urząd dzielnicy ogłosił zapytanie ofertowe i, jak się dowiedzieliśmy, wykonawca właśnie został wybrany. To będzie bardzo pozytywna zmiana, znacząco poprawiająca jakość życia mieszkańców tej okolicy oraz bezpieczeństwo.

Co się zmieni?

✅ Wybudowany zostanie brakujący fragment chodnika na wysokości Kurhan 10 i 12.
✅ Obecnie zniszczone i powyginane progi spowalniające ruch na jezdni zostaną usunięte, zamiast nich powstaną nowe w zmienionych lokalizacjach (zgodnie z obecnymi przepisami, w odpowiedniej odległości od skrzyżowań)
✅ Ograniczenia prędkości zostaną ustalone na poziomie 30 km/h. Znikną też przejścia dla pieszych, które służyły omijaniu brakującego fragmentu.

Prace mają się zacząć jeszcze w tym miesiącu. Trzymamy kciuki, żeby skończyły się jak najszybciej!

Strona przetargu: http://www.urzadochota.waw.pl/…/przebudowa-drogi-polegajaca…