//Szczęśliwicka – chodnik na nowo z budżetu obywatelskiego

Szczęśliwicka – chodnik na nowo z budżetu obywatelskiego

Robotnicy akurat na długi weekend zakończyli prace na Szczęśliwickiej i oddali do użytku odnowiony chodnik po zachodniej stronie ulicy. Na odcinku od Dickensa do Bitwy Warszawskiej kostka bauma i stare płyty zostały zastąpione przez nowe: równe i niepołamane. Dodatkowo w miejscach gdzie chodnik graniczy ze ścieżką rowerową została wprowadzona separacja z kostki. Komfort chodzenia, zwłaszcza osób z wózkiem albo na wózku, znacząco wzrósł. Podobnie jak estetyka.

Cały remont to efekt projektu z budżetu obywatelskiego „Wygodne dojście do parku – remont chodnika na ul. Szczęśliwickiej”. Zgłoszony przez naszego radnego Łukasza Gawrysia, został wybrany głosami ponad 1300 mieszkańców. Warto zaznaczyć, że to swoista kontynuacja projektów z zeszłych lat, kiedy udało się wyremontować chodnik po stronie wschodniej. Razem z zeszłorocznym projektem zazielenienia Szczęśliwickiej (nasadzono 40 drzew oraz liczne krzewy, byliny i rabaty kwiatowe) dało to ulicy nowy, znacznie lepszy wygląd.

Kontynuując walkę o lepszą przestrzeń publiczną w naszej dzielnicy, zachęcamy do głosowania w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego, które właśnie trwa. Link do posta opisującego nasze projekty: https://bit.ly/3b8Irfx