//Czy wczorajszy dzień przyniósł przełom w sprawie kładki?!

Czy wczorajszy dzień przyniósł przełom w sprawie kładki?!

1. Jeszcze miesiąc temu kładka była uznawana w Urzędzie Dzielnicy za niepotrzebną, a tydzień temu rządząca koalicja PO–SLD–OWS odrzuciła na Radzie Dzielnicy naszą propozycję, by zwrócić się do władz Warszawy o sfinansowanie odbudowy kładki (bit.ly/2AS9uF9).

2. Parę dni temu z władzami dzielnicy skontaktowała się TVP, zapowiadając realizację programu o kładce.

3. Dziś odbył się program na żywo. Przyszło ponad 40 mieszkańców (dziękujemy wszystkim!), którzy jednym głosem mówili – kładka jest potrzebna! Łukasz Gawryś i Patryk Słowicki z Ochocian przedstawili, co się dotychczas w tej sprawie działo.

4. Władze dzielnicy niestety nie dotarły na to spotkanie z mieszkańcami. Ale w programie wyemitowano nagraną wcześniej wypowiedź rzecznik dzielnicy z zapowiedzią odbudowy kładki!
„Będziemy przygotowywać się do inwestycji polegającej na jej odbudowie. (…) Jesteśmy już na etapie przygotowań do zlecenia koncepcji takiej inwestycji. […] [Sfinansowanie] raczej będzie po stronie miasta stołecznego Warszawy.”

Czy po miesiącu protestów i kolejnych programach w mediach udało się jednak przekonać władze dzielnicy do odbudowy? Mamy nadzieję. I czekamy na konkrety!

Program „To jest temat” o kładce jest do obejrzenia w całości tutaj: http://bit.ly/tv-kladka.
(Dziękujemy za wsparcie Piesza Masa Krytyczna).