//Nasz program – nowe drogi dla rowerów

Nasz program – nowe drogi dla rowerów

W naszej dzielnicy powstają kolejne połączenia rowerowe, m.in. dzięki projektom, które zgłaszamy do budżetu obywatelskiego. Niestety, nadal nie tworzą one spójnej całości. Szczególnie na terenie Starej Ochoty znajduje się wielka dziura w trasach. Co zakłada nasz program?

🚴 𝗪𝘇𝗱ł𝘂ż 𝘂𝗹. 𝗚𝗿ó𝗷𝗲𝗰𝗸𝗶𝗲𝗷 𝗶 𝗔𝗹𝗲𝗶 𝗝𝗲𝗿𝗼𝘇𝗼𝗹𝗶𝗺𝘀𝗸𝗶𝗰𝗵 (po obu stronach) stworzenie drogi dla rowerów od Bitwy Warszawskiej do ronda Czterdziestolatka. Powstanie w ten sposób niezbędny rowerowy kręgosłup, który zapewni dojazd w najważniejsze punkty naszej dzielnicy.

🚴‍♂️ 𝗪𝘇𝗱ł𝘂ż 𝗸𝗼𝗹𝗲𝗶 𝗹𝗶𝗻𝗶𝗶 𝗿𝗮𝗱𝗼𝗺𝘀𝗸𝗶𝗲𝗷 – wraz z parkiem linearnym proponujemy bezkolizyjną rowerostradę. Dzięki niej powstanie bardzo wygodne i szybkie połączenie rowerowe okolic ul. Włodarzewskiej z zagłębiem rowerowym na Służewcu i z Wolą.

🚴‍♀️ 𝗪 𝗰𝗶𝗮̨𝗴𝘂 𝗖𝗵𝗮ł𝘂𝗯𝗶ń𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼–𝗡𝗶𝗲𝗽𝗼𝗱𝗹𝗲𝗴ł𝗼ś𝗰𝗶 stworzenie trasy rowerowej. Będzie to przedłużenie istniejącej drogi dla rowerów na ul. Jana Pawła i w okolicy ronda Czterdziestolatka. Ścieżki rowerowe połączą w ten sposób Pole Mokotowskie z centrum miasta.

🚴 𝗡𝗮 𝗿𝗼𝗻𝗱𝘇𝗶𝗲 𝗭𝗲𝘀ł𝗮ń𝗰ó𝘄 𝗦𝘆𝗯𝗲𝗿𝘆𝗷𝘀𝗸𝗶𝗰𝗵 – naprawa absurdu, jakim są schody na rowerów. Powstanie brakujących naziemnych przejazdów na trzech ramionach skrzyżowania. Połączy to drogi dla rowerów w Alejach Jerozolimskich, na Bitwy Warszawskiej i na Prymasa Tysiąclecia. Obecne rozwiązanie jest nie tylko niewygodne, ale to także bariera komunikacyjna, która uniemożliwia przejazd w tym miejscu m.in. rowerzystom z przyczepkami.

🚴‍♂️🚴‍♀️ Uzupełnienie sieci dróg dla rowerów o ścieżki na ul. 𝗚𝗿𝘇𝘆𝗺𝗮ł𝘆-𝗦𝗼𝗸𝗼ł𝗼𝘄𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼, 𝗪𝗮𝘄𝗲𝗹𝘀𝗸𝗶𝗲𝗷, 𝗦𝘇𝗰𝘇𝗲̨ś𝗹𝗶𝘄𝗶𝗰𝗸𝗶𝗲𝗷, 𝗥𝗮𝗰ł𝗮𝘄𝗶𝗰𝗸𝗶𝗲𝗷 oraz 𝗥𝗮𝘀𝘇𝘆ń𝘀𝗸𝗶𝗲𝗷.

➡️ Nasz pełny program: bit.ly/ochocianie-program-2024.

🗳️ Kandydujemy do Rady Dzielnicy jako KWW Ochocianie + Polska 2050.

🗳️ Do Rady Warszawy popieramy naszą liderkę Marię Środoń, która startuje jako kandydatka niezależna z pozycji nr 1 na liście Trzeciej Drogi (okręg nr 1 obejmujący Ochotę i Śródmieście).