//Nowe połączenie rowerowe z resztą świata

Nowe połączenie rowerowe z resztą świata

Na skrzyżowaniu Raszyńskiej z Koszykową i Nowogrodzką Zarząd Dróg Miejskich Warszawa buduje przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów oraz nową sygnalizację. W cieniu tej głównej części inwestycji właśnie powstał jej drugi element.

Wczoraj na pl. Zawiszy wytyczono przejazdy dla rowerzystów przez Grójecką i Aleje Jerozolimskie. Na jedni serwisowej wzdłuż hotelu Sobieski umożliwiono dwukierunkowy ruch rowerów, łącząc w ten sposób lokalne uliczki Starej Ochoty – takie jak Tarczyńska, gdzie także dopuszczony jest kontraruch rowerowy – z powstałą niedawno trasą rowerową w Alejach Jerozolimskich. Brakuje jeszcze świateł z ikonką roweru, nie brakuje już jednak samych rowerzystów, którzy od razu zaczęli korzystać z nowych możliwości.

Ochoccy cykliści mogą odtąd omijać nieprzyjazną dla nich Raszyńską, nie nadkładając zbyt wiele drogi. To ważne ułatwienie także dlatego, że przejazd na pl. Zawiszy jest dopiero drugim przecinającym Aleje Jerozolimskie w centrum miasta (po działającym od początku 2017 roku przy Dworcu Centralnym, na wysokości ul. Emilii Plater). Bardzo nas to cieszy i liczymy na kolejne przebicia tej bariery, dzielącej na pół centrum Warszawy – zwłaszcza przy rondach Czterdziestolatka i Dmowskiego.