//Ochota na rower – nasze plany!

Ochota na rower – nasze plany!


Jak podaje Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej w tym roku ruch rowerowy wzrósł o 28% w stosunku do roku poprzedniego. Ta tendencja jest widoczna od kilku lat, co widać na naszych ochockich ulicach. Wśród najpopularniejszych tras w Warszawie aż dwie przechodzą właśnie przez nasza dzielnicę. Od początku roku na ulicy Banacha przejechało 590 tys., zaś na Żwirki i Wigury 470 tys. .

To bardzo dobre wiadomości. Rower to najbardziej ekologiczny środek transportu (zero smogu) i nie korkuje miasta. Sam wzrost popularności roweru jest wynikiem inwestycji w infrastrukturę rowerową.

Uważamy, że na Ochocie należy dążyć do powstania spójnej i gęstej sieci tras dla rowerzystów. Dlatego nasze postulaty jako Ochocian (Rada Dzielnicy) oraz Miasto Jest Nasze-Ruchy Miejskie (wybory do Rady Warszawy) to:

 Budowa odseparowanych dróg dla rowerów na Grójeckiej od ul. Banacha do pl. Zawiszy.

 Dostosowanie centrum miasta do potrzeb pieszych i rowerzystów poprzez wyznaczenie naziemnych przejść i przejazdów rowerowych na rondzie Dmowskiego i rondzie Czterdziestolatka.

 Wyznaczenie ścieżek rowerowych w ciągu ulic Kopińskiej–Grzymały-Sokołowskiego oraz przedłużenie istniejącej infrastruktury na ulicy Szczęśliwickiej.

#RuchyMiejskie#PrzewietrzmyWarszawę