//Powstaje rowerowa trasa, która połączy Ochotę z Wolą, północnym Śródmieściem i Żoliborzem

Powstaje rowerowa trasa, która połączy Ochotę z Wolą, północnym Śródmieściem i Żoliborzem

Inwestycja powstaje w ciągu ulic Towarowa–Okopowa. Zaczyna się za placem Zawiszy i kończy się na rondzie Zgrupowania AK „Radosław” (dawniej rondo Babka). Poza rowerowym połączeniem dzielnic trasa będzie powiązana z infrastrukturą rowerową na ul. Prostej–Kasprzaka, Słonimskiego i Jana Pawła II. Ścieżka rowerowa jest wykonywana z asfaltu, powstają też przejazdy rowerowe na skrzyżowaniach. 

Prace obejmują także remonty chodników wzdłuż ulic, które mają być wyremontowanie i wyłożone płytami 50×50 cm. Kluczowe dla Ochoty jest to, że wprawdzie inwestycja nie obejmuje samego placu Zawiszy, ale (dzięki oddzielnemu projektowi) będzie połączona z drogą dla rowerów w Alejach Jerozolimskich, a docelowo również z pasami rowerowymi na Raszyńskiej, Koszykowej oraz lokalnymi, przyjaznymi rowerom ulicami, takimi jak Tarczyńska.

To kolejna dobra i potrzebna inwestycja w Warszawie. Mamy nadzieję, że władze miasta pójdą za ciosem i zdecydują się na podobne zmiany na innych ulicach, w szczególności w centrum, gdzie infrastruktury rowerowej brakuje najbardziej.

Przebieg drogi dla rowerów:
http://ddr-okopowa-towarowa.warszawa.pl/…/pfu_okopowa-towar…

Strona inwestycji: http://ddr-okopowa-towarowa.warszawa.pl

Zdjęcia: Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej