//Remont po ochocku

Remont po ochocku


Ostatnio położono nowy asfalt na Częstochowskiej. Zapomniano jednak, że na Częstochowskiej poza samochodami są też… piesi. 
Od czasu remontu byle deszczyk powoduje, że przejście przez zjazd na podwórko Częstochowska 26 wygląda właśnie tak – woda z jezdni zalewa całkiem przejście. Na zdjęciu jest wersja minimum, bo po większych opadach (jak w poniedziałek) jest kilkumetrowe jezioro!

Apelujemy do Urzędu Dzielnicy Ochota, żeby robić następne remonty uwzględniając, że ulica to nie tylko jezdnia, ale i chodnik, a piesi jeszcze nie posiadają umiejętności teleportacji. I niekoniecznie chcą chodzić po jezdni w drodze do pracy czy szkoły.

Przy okazji takich remontów należy naprawiać takie buble, jak zaprojektowane tu kiedyś obniżenie chodnika i wyłożenie go trylinką. To przejście nawet bez deszczu jest utrudnieniem dla osób na wózkach czy poruszających się z balkonikiem! Chodnik powinien być na całej długości na tej samej wysokości.

Fot. i inspiracja: Agnieszka Tatera.

(Takich miejsc jest w naszej dzielnicy i w całym mieście sporo. Dlatego zapraszamy na sobotę 30 września na Piesza Masa Krytyczna:
https://www.facebook.com/events/128532301127439)