//W tym roku przez rondo Czterdziestolatka – pieszo i na rowerze!

W tym roku przez rondo Czterdziestolatka – pieszo i na rowerze!

Zarząd Dróg Miejskich Warszawa ogłosił własnie przetarg na przebudowę ronda Czterdziestolatka wraz z budową drogi dla rowerów w al. Jana Pawła II. Najważniejsze zmiany:

✅ Powstaną przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe przez Aleje Jerozolimskie oraz Chałubińskiego (na wysokości Nowogrodzkiej). Dodatkowo powstanie przejście dla pieszych przez al. Jana Pawła II, umożliwiające dojście w okolice Dworca Centralnego bez schodzenia pod ziemię.

✅ Powstanie droga dla rowerów po zachodniej stronie al. Jana Pawła II, łącząca rondo ONZ z (dwukierunkową dla rowerzystów) ulicą Nowogrodzką. Dzięki temu mieszkańcy Ochoty zyskają proste połączenie rowerowe ze Śródmieściem i Wolą. Po stronie wschodniej al. Jana Pawła II powstanie też ścieżka od ronda ONZ do ul. Złotej.

✅ Zostaną nasadzone 34 drzewa (dęby czerwone i lipy holenderskie) jako uzupełnienie istniejących szpalerów. Ponadto pojawią się nowe krzewy, byliny i żywopłoty.

O zmiany w tym miejscu walczyliśmy od lat. W 2015 roku braliśmy udział w pikiecie (relacja: bit.ly/r40-2015). Cieszymy się, że ten centralnie położony punkt miasta, stanowiący jednocześnie trójstyk Ochoty, Śródmieścia i Woli, przestanie być barierą komunikacyjną dla pieszych i rowerzystów. Trzymamy kciuki za pomyślne rozstrzygnięcie przetargu i liczymy, że jeszcze w tym roku będziemy mogli przejść oraz przejechać rowerem na drugą stronę.

Oferty można składać do 2 marca.
Termin zakończenia prac budowlanych to 30 listopada 2020.

Link do projektu: bit.ly/2uFEOsw.