//208 w obu kierunkach!

208 w obu kierunkach!

Na wakacje Warszawski Transport Publiczny wprowadził wakacyjny rozkład jazdy. Dla mieszkańców Ochoty najważniejsze są dwie zmiany:

2⃣0⃣8⃣ 𝗷𝗲𝘇́𝗱𝘇𝗶 𝘄𝗿𝗲𝘀𝘇𝗰𝗶𝗲 𝘄 𝗼𝗯𝘆𝗱𝘄𝘂 𝗸𝗶𝗲𝗿𝘂𝗻𝗸𝗮𝗰𝗵, czyli także w stronę Grójeckiej!

Trasa jest prawie identyczna, jak w „pierwszą stronę”. Jedyną różnicą jest wyjeżdżanie na Grójecką ulicą Harfową. Przystanek początkowy/końcowy znajduje się na ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r., na wysokości budynku nr 4 – na końcu zatoki autobusowej, w której zatrzymują się autobusy w kierunku Dworca Zachodniego (m.in. 154 czy 172).

Niestety, rozkład rozczarowuje. 208 w kierunku Grójeckiej ma jeździć tylko w dni powszednie i to tylko przez część dnia – od g. 5 do 10 oraz od 14 do 19! ZTM zapowiada, że przez wakacje będzie monitorować napełnienie autobusów i po wakacjach wprowadzi ewentualne korekty, w tym kursy całodniowe.

𝗨𝘄𝗮𝘇̇𝗮𝗺𝘆 𝘁𝗮𝗸𝗶 𝗿𝗼𝘇𝗸ł𝗮𝗱 𝘇𝗮 𝗮𝗯𝘀𝗼𝗹𝘂𝘁𝗻𝗶𝗲 𝗻𝗶𝗲𝗱𝗼𝗽𝘂𝘀𝘇𝗰𝘇𝗮𝗹𝗻𝘆! W rejonie Włodarzewskiej mieszka wiele tysięcy osób, które mają prawo do dobrej obsługi komunikacyjnej. Autobusy w kierunku Grójeckiej to dojazd do tramwajów oraz wielu placówek oświaty czy kultury (szkoły, przedszkola, biblioteki, domy kultury). Przy Włodarzewskiej nie ma ani jednej takiej placówki, co jest efektem celowej polityki przestrzennej Miasto Stołeczne Warszawa (np. wykreślenia szkoły z projektu planu miejscowego).

O dwukierunkowość 208 walczyliśmy od lat. Nie może to być jednak proteza, przez którą osoby z rejonu ulicy Włodarzewskiej będą traktowane jak mieszkańcy drugiej kategorii. Dlatego będziemy domagać się pełnej dwukierunkowości 208 i jej wdrożenia najpóźniej od 1 września!

4⃣1⃣4⃣ zamiast skręcać w Dickensa i kończyć na pętli Szczęśliwice, jedzie dalej Grójecką i 𝗸𝗼𝗻́𝗰𝘇𝘆 𝗻𝗮 𝗱𝗮𝘄𝗻𝗲𝗷 𝗽𝗲̨𝘁𝗹𝗶 𝗻𝗮 𝗸𝗼𝗻́𝗰𝘂 𝘂𝗹𝗶𝗰𝘆 𝗜𝗻𝘀𝘁𝗮𝗹𝗮𝘁𝗼𝗿𝗼́𝘄.

Wydłużenie trasy to oczywiście pozytywna zmiana. Zapewni lepszą obsługę komunikacyjną nowych osiedli na Rakowie. Z kolei dla mieszkańców Ochoty oznacza więcej kursów na przystanku „Grójecka”, tj. przy skrzyżowaniu z Harfową. Mamy nadzieję, że ta trasa zostanie utrzymana także po wakacjach.