//Nasz program: tramwaj z Ochoty na Mokotów i na Wolę. Dość odkładania tej inwestycji na lata 30.!

Nasz program: tramwaj z Ochoty na Mokotów i na Wolę. Dość odkładania tej inwestycji na lata 30.!

Plan: kompletna trasa Rakowiecka–Rostafińskich–Banacha–Bitwy–Dw. Zachodni–Kasprzaka/Odolany.

𝗝𝗮𝗸 𝗷𝗲𝘀𝘁

Do wakacji ruszy budowa trasy tramwajowej na ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. – dalej tunelem pod parkiem Pięciu Sióstr do podziemnego przystanku pod Dworcem Zachodnim.

Budowa ma się zakończyć do pierwszej połowy 2026 r.

Konieczna jest kontynuacja tej trasy:

na Mokotów – czyli wzdłuż Rostafińskich do Rakowieckiej, co w praktyce będzie oznaczać podłączenie do nowej trasy do Puławskiej i Wilanowa;

na Wolę – pod torami Dworca Zachodniego dwoma odnogami w kierunku Kasprzaka i na Odolany.

Władze miasta zaplanowały to dokończenie i… odłożyły je na lata 30. Nie ma w tej chwili na to żadnego finansowania ani nawet przybliżonego terminu inwestycji.

…𝗮 𝗷𝗮𝗸 𝗽𝗼𝘄𝗶𝗻𝗻𝗼 𝗯𝘆𝗰́

Od lat zabiegamy jako Stowarzyszenie Ochocianie o budowę tej trasy przebiegającej przez Ochotę. Musi to być jednak cała trasa – łącząca naszą dzielnicę z Wolą i Mokotowem oraz dalej do Wilanowa.

𝗕𝘂𝗱𝗼𝘄𝗮 𝗼𝗱𝗰𝗶𝗻𝗸𝗮 𝗗𝘄. 𝗭𝗮𝗰𝗵𝗼𝗱𝗻𝗶–𝗚𝗿ó𝗷𝗲𝗰𝗸𝗮 𝗻𝗶𝗲 𝗺𝗮 𝘀𝗲𝗻𝘀𝘂 𝗸𝗼𝗺𝘂𝗻𝗶𝗸𝗮𝗰𝘆𝗷𝗻𝗲𝗴𝗼 𝗯𝗲𝘇 𝗸𝗼𝗻𝘁𝘆𝗻𝘂𝗮𝗰𝗷𝗶 𝘄 𝗸𝗶𝗲𝗿𝘂𝗻𝗸𝘂 𝗠𝗼𝗸𝗼𝘁𝗼𝘄𝗮 𝗶 𝗪𝗼𝗹𝗶

𝗡𝗮𝘀𝘇𝗲 𝗽𝗼𝘀𝘁𝘂𝗹𝗮𝘁𝘆:

Rozpoczęcie budowy dalszej części trasy, w kierunku Mokotowa i Woli do końca tej kadencji (tj. 2029 roku), wraz z zapewnieniem finansowania na sprawne jej dokończenie na przełomie lat 20. i 30.

Odpowiednie informowanie mieszkańców o zmianach w organizacji ruchu (zmiany w kursach transportu publicznego, tymczasowe buspasy, objazdy dla samochodów i rowerów itd.) podczas budowy linii tramwajowej.

Odpowiednie zabezpieczenie roślinności, w szczególności starych drzew, podczas budowy na ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r.

𝗔 𝗰𝗼 𝘇 𝗶𝘀𝘁𝗻𝗶𝗲𝗷𝗮̨𝗰𝘆𝗺𝗶 𝘁𝗿𝗮𝘀𝗮𝗺𝗶?

Proponujemy zielone torowiska na Filtrowej (jak najszybciej) oraz na przebudowanej Grójeckiej (do 2029 roku, więcej: bit.ly/grojecka2029).

Poszerzenie zbyt wąskich przystanków i wiaty przystankowe na Grójeckiej – w szczególności na przystankach Korotyńskiego, Dickensa, Hale Banacha, Daleka.

Kandydujemy do Rady Dzielnicy jako KWW Ochocianie + Polska 2050.

Do Rady Warszawy popieramy naszą liderkę 𝗠𝗮𝗿𝗶𝗲̨ Środoń, która startuje jako kandydatka niezależna z pozycji nr 1 na liście Trzeciej Drogi (okręg nr 1 obejmujący Ochotę i Śródmieście)