//Co z brukiem przy dawnym Zieleniaku?

Co z brukiem przy dawnym Zieleniaku?

Wczoraj po południu na naszej Facebookowej grupie Ochocianie pojawiła się informacja jednego z mieszkańców, że jest zdejmowany stary bruk wzdłuż Grójeckiej obok bazarku. Na jego miejsce miały być położone płyty chodnikowe, naszykowane już obok.

Jeszcze tego samego wieczoru udaliśmy się na miejsce, żeby zweryfikować tę informację. Okazało się, że bruk znajduje się na swoim miejscu, a zdjęto na razie stare, zniszczone płyty chodnikowe.

Rano nasza radna Monika Mossakowska Biało obdzwoniła wszystkie miejskie instytucje, które potencjalnie mogły być zaangażowane w te sprawę – od dzielnicowego Wydziału Infrastruktury po Zarząd Dróg Miejskich Warszawa. Chcieliśmy się upewnić, czy na pewno nie będzie ruszany bruk. Nikt jednak nie przyznał się do prowadzenia tej inwestycji.

Ostatecznie sprawę udało się rozwiązać dzięki osobistemu zaangażowaniu dyrektor ZGN Ochota, p. Agaty Kapłon. Okazało się, że inwestycja jest prowadzona jednak przez Zarząd Dróg Miejskich. Inspektor nadzoru ZDM potwierdził też, że nie będzie ingerencji w bruk.

Dziękujemy za pomoc p. dyrektor Kapłon, a także rzecznik dzielnicy p. Monika Beuth-Lutyk, która równolegle zajmowała się tą sprawą!