//Furtka i pas do parkowania na Mołdawskiej

Furtka i pas do parkowania na Mołdawskiej


Kilka pokoleń mieszkańców Rakowca czekało na tę wiadomość – na tyłach Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Grzegorza Piramowicza w Warszawie, od ul. Mołdawskiej, zainstalowano furtkę! Dotychczas dzieci zdążające do szkoły od tej strony były zmuszone skakać przez ogrodzenie lub chodzić naokoło do ul. Jasielskiej. Oby furtka była otwarta w dni powszednie popołudniami oraz w weekendy.

Drugą zmianą są pasy do parkowania wymalowane tuż obok. Mamy nadzieję, że parkujący kierowcy szybko się zorientują, że jednak na jezdni też można parkować (dotychczas zatrzymywano się głównie na chodniku) i piesi wreszcie będą mogli się swobodnie mijać na chodniku. Może też wreszcie dzieci będą miały którędy dojechać do szkoły rowerem, hulajnogą, deskorolką. Obecnie chodniki na drodze do głównego wejścia szkoły są permanentnie zastawione nielegalnie parkującymi samochodami (https://www.facebook.com/ochocianie/posts/1733488636716858).


Być może warto zastanowić się nad wprowadzeniem na tym odcinku Mołdawskiej ograniczenia 30 km/h, a dodatkowo pomalować linie wytyczającą granicę parkowania od strony chodnika? Takie działania powinny wzmocnić bezpieczeństwo i poprawić komfort użytkowania zarówno pieszych, jak i kierowców.

(Współtworzymy Piesza Masa KrytycznaPiesza Polska)