//Piesza Masa Krytyczna – tak było!

Piesza Masa Krytyczna – tak było!

Kilkaset osób przemaszerowało dziś we współorganizowanej przez nas po raz pierwszy w Polsce Pieszej Masie. Domagaliśmy się wyznaczenia przejść naziemnych tam, gdzie obecnie są przejścia podziemne i kładki. Mówiliśmy także o poprawie jakości chodników, większej liczbie ławek oraz poprawie działania sygnalizacji. Jako Ochocianie mówiliśmy przy Dworcu Centralnym o Alejach Jerozolimskich ogołoconych z drzew oraz rondzie Czterdziestolatka, które zamiast łączyć trzy dzielnice (Ochotę, Wolę i Śródmieście), dla wielu osób jest barierą nie do przejścia.

Na drzwiach Zarząd Dróg Miejskich Warszawa zostały przyklejone Tezy Piesze, skierowane do władz miasta. Określają one, co powinno się zmienić, żeby Warszawa się stała miastem bardziej przyjemnym dla pieszych.

Uruchomiliśmy też na stałe stronę, na której możecie poznać nasze Tezy Piesze oraz Warszawską Mapę Barier do likwidacji: http://piesza.warszawa.pl.

Organizatorzy akcji: Zielone MazowszeMiasto Jest NaszeStowarzyszenie ŻoliborzanBemowiacyPiesza WolaWola MieszkańcówLepszy SłużewiecStowarzyszenie WiatrakFundacja Marsz ZebryPsm MichałówWarszawski Alarm SmogowyOchocianie Sąsiedzi.

30