//Piesza Masa Krytyczna!

Piesza Masa Krytyczna!


Dlaczego idziemy? Bo wszyscy jesteśmy pieszymi, a jednak piesi w Warszawie nie są traktowani uczciwie. Chodniki notorycznie są nierówne, niedostatecznie odśnieżane, źle odwadniane, zbyt wąskie, zastawione samochodami lub innymi przeszkodami. W wielu miejscach brakuje przejść dla pieszych, a istniejące przejścia są niebezpieczne. Nielegalne parkowanie ogranicza widoczność, a rozpędzone auta nie udzielają pierwszeństwa.
 
Skutki bywają tragiczne. 61% osób, które giną na warszawskich drogach, to piesi. 2/3 śmiertelnych potrąceń ma miejsce na zebrach. Mamy dosyć tych zatrważających statystyk! Domagamy się bezpiecznego i komfortowego ruchu pieszego. Domagamy się traktowania pieszych poważnie przez władze miasta.

Mimo że pieszymi są wszyscy, tylko drobny ułamek wszystkich wydatków na drogi jest przeznaczany na usprawnienia dla pieszych – choćby tak elementarne jak proste chodniki, nie mówiąc już o wyniesionych przejściach dla pieszych itp.

Dlatego zapraszamy wszystkich na Pieszą Masę Krytyczną. W sobotę 30 września o 12.00 zbierzemy się na rondzie de Gaulle’a i przejdziemy przez centrum Warszawy do siedziby Zarządu Dróg Miejskich. Chcemy przypomnieć urzędnikom o tym najważniejszym, ale najbardziej zaniedbywanym sposobie komunikacji. Dołącz do nas! Nasza trasa będzie pokazywać najczęstsze problemy pieszych, takie jak wąskie i zastawione chodniki, nieuporządkowane parkowanie, niepotrzebne krawężniki i schody oraz brak przejść naziemnych.

Wydarzenie organizujemy wspólnie z innymi warszawskimi ruchami i stowarzyszeniami. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/128532301127439