//Asfalt zamiast zieleni. Więcej aut w kierunku Ochoty

Asfalt zamiast zieleni. Więcej aut w kierunku Ochoty

Kosztem pasa zieleni powstaje właśnie nowy pas ruchu na Towarowej. Jeszcze niedawno władze miasta konsultowały pomysły na Zieloną Towarową, zmniejszenie przeskalowanej jezdni i dodanie tam nowej zieleni. Zamiast tego dostajemy szerszą ulicę dla… dewelopera. Nowy pas ruchu będzie zaczynał się przed wjazdem na posesję firmy Ghelamco (powstający wieżowiec Warsaw Hub przy rondzie Daszyńskiego), prowadził w kierunku pl. Zawiszy i kończył się przed ul. Kolejową. Inwestycję finansuje deweloper.

Efekt będzie oczywisty – dostaje się to, w co się inwestuje. Prawie przy granicy Ochoty w olbrzymim wieżowcu Warsaw Hub będą pracować tysiące osób, które dostają sygnał, że wybór samochodu w celu dotarcia do centrum to nie najgorszy pomysł.

Przy okazji budowy tej antyzielonej i antymiejskiej inwestycji obrywają oczywiście też rosnące tam drzewa. Wykonawca bezceremonialnie jeździ ciężkim sprzętem po korzeniach drzew i składuje na nich materiały budowlane, na co nie reagują służby miejskie. Jak widać, na drzewach przy Towarowej postawiono już krzyżyk.