//Macie ochotę na drzewa? Stwórzmy razem mapę naszych „zielonych potrzeb”!

Macie ochotę na drzewa? Stwórzmy razem mapę naszych „zielonych potrzeb”!

Kilka lat temu Ochocianka Joanna Sanecka w toczonych na naszym forum dyskusjach o zieleni miejskiej – w których brały udział m.in. nasza obecna wiceburmistrz Maria Środoń i miejska dyrektor koordynator ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni Justyna Glusman – zainspirowała radnego Warszawy Jarosław Szostakowskiego do ogłoszenia programu „Milion drzew dla Warszawy”, przyjętego następnie uchwałą rady miasta.

Tej jesieni piękne hasło ma szansę wreszcie zamienić się w realne działanie. Zarząd Zieleni (Zieleń Warszawska) będzie sadził nowe drzewa na terenach zarządzanych przez jednostki urzędu Ochota – dzielnica m.st. Warszawy. Chodzi o:
🌳 parki (oprócz Pola Mokotowskiego),
🌳 mniejsze ulice – z grubsza te, którymi nie kursuje Warszawski Transport Publiczny,
🌳 osiedlowe podwórka w administracji ZGN (nie spółdzielni i wspólnot).

To wielkie zadanie, które trzeba dokładnie zaplanować. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o włączenie się i wskazywanie miejsc, gdzie uważacie, że drzew brakuje – bo pozostała po nich pusta misa lub wyrwa w szpalerze, bo się nie przyjęły albo nigdy tam nie rosły, a chcielibyście to zmienić.

Czekamy na Wasze propozycje (najlepiej ze zdjęciami wskazywanych miejsc) do poniedziałku, 20 maja. Wpisujcie je tu w komentarzach, wysyłajcie nam przez Messengera lub mailem: [email protected]