//Trwa wymiana latarni w Parku Szczęśliwickim

Trwa wymiana latarni w Parku Szczęśliwickim

Rozpoczęła się wymiana starych latarni w parku. Nowe mają kolor szary, są ledowe i zastępują słupy z kloszami, które już dawno odsłużyły swoje.

W grudniu zeszłego roku interweniowaliśmy w tej sprawie. Kilkadziesiąt latarni w parku w ogóle nie świeciło, w głównej alejce od pętli autobusowej do pubu Stara Kuźnia na osiem latarni działała… jedna. Nasz radny Łukasz Gawryś złożył w tej sprawie interpelację. A Urząd Ochota – dzielnica m.st. Warszawy przychylił się do naszych wniosków i rozpisał przetarg na wymianę wszystkich starych słupów i opraw (więcej: https://ochocianie.pl/park-szczesliwicki-tonie-w-ciemnosci…/).

Na realizację nadal czekają zgłoszone przez nas i wybrane przez mieszkańców projekty z budżetu partycypacyjnego. Zakładają one m.in remont pomostu, wymianę nawierzchni chodnika prowadzącego od pętli, naprawę alejek wzdłuż glinianek czy dostawienie latarni w miejscach gdzie ich nie ma wcale.

Link do dokumentacji projektowej pokazującej rozmieszczenie latarni wraz z typem, który ma być montowany: http://ochocianie.pl/…/projektWymiany-slupa-szczesliwice.pdf