//Jakie projekty do budżetu obywatelskiego w tym roku?

Jakie projekty do budżetu obywatelskiego w tym roku?

Wczoraj zakończyło się zgłaszanie projektów. W naszej dzielnicy złożono 67 różnych pomysłów (choć dojdą jeszcze projekty składane na papierze). Sporo z nich sami zgłosiliśmy albo zrobili to nasi sympatycy. Warto przyjrzeć się, na co prawdopodobnie będziemy mieli szansę głosować w tym roku.

Jacek Migdal oraz nasz radny Łukasz Gawryś złożyli projekt ➡️ „Wały ziemne wyciszające w Parku Zachodnim”, które mają na celu oddzielić niedawno otwarty park w naszej dzielnicy od hałasu Alej Jerozolimskich. Bliżej rejonu Włodarzewskiej proponują ➡️„Boisko do mini piłki nożnej przy pętli autobusowej” oraz ➡️ „Nowe zabawki w Parku Szczęśliwickim”. Dzięki nim wymienione zostałyby urządzenia na placach zabaw oraz powstałoby boisko do gry w piłkę nożną dla dzieci. Żeby wygodniej dało się dotrzeć w te miejsca zgłoszony został projekt ➡️ „Wygodne dojście do parku – remont chodnika na ul. Szczęśliwickiej”

.Piotrek Rosół zgłosił projekt ➡️ „Skwerek przy Kopińskiej”. Ma on na celu uporządkowanie terenu istniejącego skwerku znajdującego się na rogu ulic Kopińskiej (tzw. małej) oraz Szczęśliwickiej, czyli od strony APS-u. Dzięki temu powstanie tam chodnik w miejscu przedeptu, żywopłot, ławki, kosze oraz nowe nasadzenia zieleni na tym terenie.

Zielone projekty zgłosił Jacek Grajewski proponując ➡️ „120 drzew dla Ochoty – wraz z 3 letnią pielęgnacją” oraz ➡️ „Krzewy i trawy ozdobne dla Ochoty – nowe nasadzenia na terenie całej dzielnicy”. Chce też poprawić jakość przestrzeni publicznej w swojej okolicy poprzez ➡️ „Nowe kosze na śmieci na ulicy Włodarzewskiej – uzupełnienie i ujednolicenie koszy na śmieci wraz z ich opróżnianiem – żeliwne, funkcjonalne i estetyczne”.Remigiusz Sosnowski chce zamienić prawie 2000 metrów kwadratowych betonu w naszej dzielnicy na zieleń. Projekt ➡️ „Zazielenienie niepotrzebnie zabetonowanych powierzchni na ulicach Ochoty” został złożony drogą papierową i niedługo powinien pojawić się w systemie.

Tegorocznym rekordzistą jest z pewnością Rafał Trochimczuk, który zgłosił aż 10 projektów. Między innymi ➡️ „Bezpieczne przejście dla pieszych na Włodarzewskiej róg Grójeckiej”, ➡️ „Rewitalizacja ochockiego podwórka: Dickensa – Trzech Budrysów – Szczęśliwicka – Opaczewska”, ➡️ „Rowerem przez Bohaterów Września – ścieżka rowerowa” czy ➡️ „Zmień klepisko na chodnik na ul. Pawińskiego”.

Wszystkie ochockie projekty można zobaczyć tutaj: bit.ly/3cct0Bp.

Także niektóre projekty ogólnomiejskie mają ochockie fragmenty. Tegoroczne projekty rowerowych społeczników to ➡️„Uzupełnienie sieci dróg rowerowych”, ➡️ „Nowe drogi dla rowerów” oraz ➡️„Wygodne drogi dla rowerów”. Zakładają one:
✅ Budowę drogi dla rowerów na Grzymały-Sokołowskiego, Prymasa Tysiąclecia (dojazdy do wiaduktu autobusowego nad Prymasa) oraz Chałubińskiego (odc. Nowogrodzka – Wawelska)
✅ Wyznaczenie ciągu pieszo-rowerowego na ul. Wawelskiej
✅ Modernizację dróg rowerowych (tj. wymianę kostki na asfalt) w Alejach Jerozolimskich (odc. Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grzymały-Sokołowskiego) oraz na po obu stronach na odc. Śmigłowca–Popularna.

Teraz projekty zostaną poddane weryfikacji, więc trzeba się liczyć z tym, że część z nich odpadnie i liczba projektów poddanych głosowaniu się zmniejszy. Samo głosowanie odbędzie się w czerwcu.