Nie wysłałeś jeszcze uwag do projektu garażu na Spiskiej? To już ostatnia szansa!

Jeszcze tylko do jutra można wysyłać e-mailem uwagi w ramach konsultacji projektu parkingu podziemnego pod boiskiem Szkoła Podstawowa nr 97. Naszą propozycję uwag do wysłania na adres konsultacje@ztm.waw.pl można znaleźć tutaj:bit.ly/spiska-uwagi.

W ciągu minionych siedmiu miesięcy wielokrotnie informowaliśmy o tej sprawie, która bulwersuje wielu mieszkańców Ochoty. Przypomnijmy, że władze miasta chcą kosztem 40 mln złotych wybudować garaż na 400 miejsc postojowych, dezorganizując pracę szkoły i życie okolicznych mieszkańców na rok lub dwa.

Zdecydowany sprzeciw wobec inwestycji wyrazili okoliczni mieszkańcy oraz uczniowie szkoły i ich rodzice podczas spotkań konsultacyjnych (relacja tu:https://pl-pl.facebook.com/ochocianie/posts/1769533899778998).

Również przedstawiciele organizacji społecznych skupieni w Komisji Dialogu Społecznego ds. Środowiska Przyrodniczego sprzeciwili się tym planom ze względu na konieczność wycięcia aż 74 drzew na terenie inwestycji, czyli 2/3 tam rosnących. Podnieśli też kwestię wpływu inwestycji na zanieczyszczenie powietrza i jej sprzeczność ze strategią transportową miasta (pisaliśmy o tym tu:https://pl-pl.facebook.com/ochocianie/posts/1781753791890342).

Na miejsce inwestycji wskazano (kto wskazał, nadal nie udało się ustalić) okolicę, w której funkcjonują trzy parkingi prywatne, gdzie od ręki dostępne są miejsca (w cenach 280-380 zł miesięcznie). Nie korzystają jednak z nich mieszkańcy, lecz służą one pracownikom dojeżdżającym do biurowców w Alejach Jerozolimskich. Tego samego należy się spodziewać po ewentualnej budowie garażu podziemnego. (Więcej o tym pisaliśmy tu:bit.ly/parking-spiska i tu: https://www.facebook.com/ochocianie/posts/1740973755968346).

Jako Ochocianie domagamy się rezygnacji z planowanej inwestycji i podjęcia w zamian następujących działań:

1) nieprzedłużania przez miasto umów dzierżawy – wygasających z końcem tego roku – okolicznych działek, na których działają płatne prywatne parkingi, służące pracownikom biurowców, i włączenia tych terenów do strefy płatnego parkowania, tak aby mogli z nich korzystać mieszkańcy w ramach abonamentu;

2) budowy brakującej jezdni Alej Jerozolimskich w kierunku centrum oraz uwolnienia ulic Niemcewicza i Grójeckiej od ruchu tranzytowego i przywrócenia im lokalnego charakteru;

3) ewentualnej budowy garażu podziemnego pod ww. brakującą jezdnią Alej Jerozolimskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *