//Piesi przede wszystkim. Domagamy się pasów na ścieżce rowerowej przy skrzyżowaniu Grójeckiej i Banacha.

Piesi przede wszystkim. Domagamy się pasów na ścieżce rowerowej przy skrzyżowaniu Grójeckiej i Banacha.

Wraz ze zwiększającą się liczbą rowerzystów, coraz większym problemem w naszej dzielnicy są konflikty na linii piesi–rowerzyści. Nie sprzyja temu polityka urzędników miejskich odpowiedzialnych za organizację ruchu. We wszystkich nowych projektach nie przewidują oni bowiem wyznaczania pasów dla pieszych przez drogi dla rowerów. Uważamy, że to złe rozwiązanie, zwłaszcza w miejscach, gdzie istnieje duże natężenie ruchu rowerowego i pieszego.

Dlatego nasz radny Łukasz Gawryś złożył dziś interpelację w sprawie wyznaczenia przejść dla pieszych na drodze dla rowerów na skrzyżowaniu Grójeckiej i Banacha (https://goo.gl/QXq9Aw). Ta sprawa była nam zgłaszana m.in w sobotę przez mieszkańców podczas rozmów przy Zieleniaku. Obecna sytuacja prowadzi do dużej liczby sytuacji konfliktowych, kto ma komu ustąpić pierwszeństwa i nieporozumień między rowerzystami i pieszymi.

W czerwcu tego roku składaliśmy interpelację w analogicznej sprawie na drodze dla rowerów w Alejach Jerozolimskich. Zarząd Dróg Miejskich Warszawa przychylił się do naszej prośby i zapowiedział, że wyznaczy tam przejście (bit.ly/int-ddr-aj). Mamy nadzieje, że tym razem będzie podobnie i oba miejsca zostaną szybko poprawione, dając pierwszeństwo pieszym i zwiększającym tym ich komfort i bezpieczeństwo.